UFC Fight Night 100: Bader vs. Nogueira 2 – wyniki i relacja na żywo

UFC Fight Night 100

Gala rozpocznie się o północy polskiego czasu walkami na platformie UFC Fight Pass.

205 lbs: Ryan Bader pokonał Antonio Rogerio Nogueirę przez TKO (ciosy) 3:51, runda 3

Karta główna (FOX Sports 1, godzina 3:00 czasu polskiego):
135 lbs: Thomas Almeida pokonał Alberta Moralesa przez TKO (ciosy) 1:37, runda 2
115 lbs: Claudia Gadelha pokonała Cortney Casey przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Krzysztof Jotko pokonał Thalesa Leitesa przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Kamaru Usman pokonał Warlleya Alvesa przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Sergio Moraes pokonał Zaka Ottowa przez niejednogłośną decyzję

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 1:00 czasu polskiego):
185 lbs: Cezar Ferreira pokonał Jacka Hermanssona przez poddanie (trójkąt rękami) 2:11, runda 2
205 lbs: Gadzhimurad Antigulov pokonał Marcosa Rogerio de Limę przez poddanie (gilotyna) 1:07, runda 1
135 lbs: Johnny Eduardo pokonał Manvela Gamburyana przez TKO (ciosy) 0:46, runda 2
265 lbs: Luis Henrique pokonał Christiana Colombo przez poddanie (gilotyna) 2;12, runda 3

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 0:00 czasu polskiego):
135 lbs: Pedro Munhoz pokonał Justina Scogginsa przez poddanie (gilotyna) 1:55, runda 2
205 lbs: Darren Stewart pokonał Francimara Barroso przez TKO (ciosy) 1:34, runda 1

Ryan Bader vs. Antonio Rogerio Nogueira
Dokładnie tak jak można było się spodziewać Amerykanin nie miał zamiaru długo wymieniać ciosów z Nogueirą. W każdej z rund po kilku uderzeniach Bader obalał i kontrolował pojedynek będąc z góry w parterze i obijając rywala. W drugiej rundzie Darth zagroził rywalowi próbą duszenia zza pleców, ale Antonio zdołał uciec. Koniec walki przyszedł w trzeciej odsłonie gdy Ryan zaatakował jeszcze mocniejszym g’n’p a sędzia widząc tracącego przytomność Brazylijczyka przerwał nierówny bój.

Thomas Almeida vs. Albert Morales
Obaj koguci potrzebowali nieco czasu na „wejście” w pojedynek, ale gdy już się rozkręcili to było na co popatrzeć. W dystansie kickbokserskim przeważał Brazylijczyk korzystając ze swoich firmowych akcji, w których sporą rolę odgrywały ciosy na wątrobę i mocne prawe bite z góry. Amerykanin próbował obalenia i chociaż Almeida początkowo dobrze się bronił to Albert znalazł drogę do wejścia za plecy. W drugiej odsłonie Thomas zdominował rywala, naruszał go kolejnymi ciosami aż zasypał go uderzeniami pod siatką zmuszając sędziego do przerwania walki.

Claudia Gadelha vs. Cortney Casey
Brazylijka zawalczyła w swoim stylu, Claudia w stójce skracała dystans i dysponując przewagą szybkości trafiała rywalkę ciosami. Gdy tylko nadarzała się okazja Gadelha dociskała przeciwniczkę do siatki a w każdej rundzie notowała co najmniej jedno obalenie. Cieniem na występie Brazylijki kładzie się sytuacja z trzeciej rundy gdy była pretendentka do pasa użyła nielegalnego kopnięcia przeciw Casey, która była jeszcze w parterze. Po 15 minutach walki sędziowie nie mieli problemów ze wskazaniem lepszej zawodniczki.

Thales Leites vs. Krzysztof Jotko
Już w pierwszej minucie walki Brazylijczyk sklinczował i zepchnął Jotko na siatkę. Krzysztof zadał dobre ciosy na rozerwaniu i wrócił do dystansu kickbokserkiego. W połowie rundy Thales dobrze wyczuł intencje Polaka i obalił go mocnym wejściem w nogi, w parterze Leites znajdował się w półgardzie i przez moment w dosiadzie, ale Jotko po ucieczce z próby balachy znalazł się na górze. Druga odsłona należała do Polaka, Thales ponownie szukał klinczu pod siatką, ale to Jotko zdobył sprowadzenie a następnie do końca rundy męczył rywala kontrolą i ciosami z góry w parterze. Krzysztof rozpoczął ostatnie pięć minut walki od dobrych uderzeń w stójce i próby obalenia jednak Brazylijczyk czujnie wyłapał podchwyty i nie pozwolił się sprowadzić. Chwilę później Leites po raz kolejny znalazł klincz i próbował obalać, ale Jotko dobrze się zastawił i w parterze znalazł się na górze. Do końcowej syreny Polak dominował kontrolując pozycje i obijając oponenta ciosami z góry.

Warlley Alves vs. Kamaru Usman
W pierwszej rundzie walka toczyła się w dystansie kickbokserskim, Usman ustawiał rywala pod siatką i atakował pojedynczymi uderzeniami podczas gdy Alves polował głównie na kontry. W drugiej odsłonie Nigeryjczyk klinczował i w zwarciu zadawał uderzenia, w walce na dystansie Usman dysponował coraz większą przewagą zaś Warlley wyraźnie tracił zapał do walki. Kamaru nie miał zamiaru zmieniać zwycięskiej taktyki i także w trzeciej rundzie spychał Brazylijczyk na siatkę i zasypywał go uderzeniami, z klinczu Alves spróbował dojścia do swojej ulubionej gilotyny jednak reprezentant Blackzilians uciekł z zagrożenia i znalazł się w parterze z góry. Usman nie marnował czasu i ochoczo obijał rywala a następnie dążył do zakończenia pojedynku przez duszenie trójkątne rękami. Warlley dotrwał do syreny, ale przegrał na karcie każdego z sędziów.

Sergio Moraes vs. Zak Ottow
Po półtorej minuty walki w stójce Brazylijczyk obalił i będąc w gardzie atakował g’n’p. Ottow nie miał w planie robić niczego poza trzymaniem rywala w gardzie i blokowaniem jego rąk, mimo to Moraes przeszedł jego gardę, ale chwilę później znalazł się w półgardzie a później wrócił do gardy. W drugiej odsłonie Zak chciał przejąć inicjatywę w stójce, spychał oponenta do defensywy, ale atakował rzadko co sprawiało, że generalnie nie wiele z tego wynikało. Po wybronieniu próby sprowadzenia Amerykanin poczuł się nieco pewniejszy i dzięki celnym uderzeniom wygrał rundę. Na początku ostatnich pięciu minut Sergio prawym cepem naruszył Zak tak, że on sam poszedł po obalenie, Brazylijczyk obronił się i był z góry gdy walka na krótko trafiła do parteru. W ostatnich dwóch minutach półśredni nie mieli już wiele energii, walka była toczona stójce w wolnym tempie, mnóstwo uderzeń przecinało powietrze a nieznacznie bardziej skuteczny był Amerykanin.

One thought on “UFC Fight Night 100: Bader vs. Nogueira 2 – wyniki i relacja na żywo