UFC 100 : przewidywania redakcjiWielkie wydarzenie MMA już w tą sobotę. Przygotowaliśmy Nasze przewidywania jubileuszowej gali UFC 100. Już niedługo usłyszycie radio fight24. Na razie posłuchajcie Naszego intro, które przygotował nasz redakcyjny kolega flaya.

Pozdrawiamy i zapraszamy do komentowania !
FightOrDie

Walka o pas mistrzowski wagi ciężkiej.

Brock Lesnar vs. Frank Mir
Mir
Mir Mir! Lesnar nie zasluguje na pas po 4 zawodowych walkach w mma. Jest wielkim skoksowanym i szybkim skurczybykiem, ale walka sie skonczy jak ich pierwsza Wink submission 1 runda Wink

Walka o pas mistrzowski wagi półśredniej.

Georges St. Pierre vs. Thiago Alves
Stawiam na Alvesa! Jego stojka i obrona przed obaleniami to recepta na GSP. Chcialbym nokautu w 1 rundzie.

Waga półśrednia: Jon Fitch vs. Paulo Thiago
Konkretny sprawdzian dla obu zawodnikow. Thiago niepokonany, w pieknym stylu w swojej postatniej walce pokonal Koscheka. Stawiam na Paulo, wygra walke przez ko w drugiej rundzie.

Waga średnia: Dan Henderson vs.
Michael Bisping
To będzie świetna walka. Stawiam na Hendo. Bisping nie da rady znokautować Dana, a cały czas o tym mówi. Sądzę, że walka skonczy sie przez gnp na ziemii, po obaleniu dana. chociaz musi uwazac na niezle jiujitsu bispinga z plecow.

Waga średnia:
Yoshihiro Akiyama vs. Alan Belcher
Stawiam na Belchera! To bardzo twardy zawodnik, który nieraz pokazał już klasę. Zawodnik z twardą szczęką, i wielkim sercem do walki. Stawiam na zwycięstwo Belchera przez decyzję.

Waga półciężka : Mark Coleman vs. Stephan Bonnar
Bardzo trudna walka do typowania. Obaj zawodnicy głodni zwycięstwa, obaj jak widać po filmach, i newsach z przygotowań nieźle zdeterminowani. Stawiam na Bonnara, chociaż wszystko w tej walce może się zdarzyć.

GSP


Brock Lesnar
vs. Frank Mir

Brock oprócz tego, że jest WIELKI to jest strasznie dynamiczny. W pierwszej walce tych zawodników błędnie sędzia odczytał G&P Lesnara i odjął mu pkt. Co prawda nie miało to wielkiego wpływu na wynik walki bo Mir zakończył ją przed czasem poddając Brocka. Ale można sobie zadać pytanie: co by się stało gdyby Mazagati nie przerwał walki… może źle to określiłem.. gdyby nie uznał, że Lesnar uderza w tył głowy. Walka mogła by się zakończyć już na początku pojedynku przez TKO na korzyść Brocka. To kawałek wstępu… rozwinięcie: W tym pojedynku postawił bym na Brocka. Jego siła fizyczna, dynamika i kondycja przemawiają do mnie. Mir co prawda bardzo poprawił kondycji i boks, co było widać w walce z Nogiem, ale chyba nikt nie zaprzecza, że to nie był dzień Brazylijczyka. Lesnar to wielki i pracowity głop, w dodatku rozwojowy. On również poczynił postęp i pokaże to w walce z Mirem.

Georges St. Pierre vs. Thiago Alves
To ciężka decyzja dla mnie, obu fighterów bardzo lubię. Zacznijmy od GSP. Nazwany królem sportu, świetnym atletą i najbardziej wszechstronnym zawodnikiem. Ze wszystkim się zgadzam. To jego wszechstronność zdecydowała że postawiłem na niego. Thiago nie ukrywa, że nie zamierza tarzać się w parterze. Jeżeli już walka zostanie sprowadzona na ziemi to chce uderzać. Alves to mocny uderzacz, mocne ręce i nogi. Młoda krew, która chce zabłysnąć. To jest jego okazja, możliwe, że jedyna na tak dużą skalę. Mimo waleczności Alvesa stawiam na zwycięstwo przez decyzję sędziów na korzyść St. Pierra.

Jon Fitch vs. Paulo Thiago

Dan Henderson vs. Michael Bisping
Michael w krótkim czasie został gwiazdą UFC… ale czy nie szybko? Dan to doświadczony zawodnik, który ma mocne zapasy. A Bisping, młody, gniewny. Ale to nie wszystko. Michael trenuje w świetnym teamie, który potrafi wygrać nie jedną walkę taktycznie. To będzie bardzo ważny aspekt tej walki. Jeżeli Anglik wykona swój plangame to wygra z Danem.

Yoshihiro Akiyama vs. Alan Belcher

Mark Coleman vs. Stephan Bonnar

Jon Jones vs. Jake O’Brien

Yoshi

Walka o pas mistrzowski wagi ciężkiej.

Brock Lesnar vs. Frank Mir
O tej walce jest głośno już od dłuższego czasu. Atutami Brocka są na pewno siła i szybkość a obaj panowie walczyli już na UFC 81 i zwycięstwo odniósł wtedy Mir poddając Lesnara. Mam nadzieję że i tym razem będzie podobnie. Zwycięstwo Franka upatruję w parterze w 2 rundzie.

Walka o pas mistrzowski wagi półśredniej.

Georges St. Pierre
vs. Thiago Alves
Obaj bardzo dobrzy i obaj głodni kolejnego zwycięstwa. Mają na swoim koncie wielu dobrych zawodników. Trudny wybór bo zarówno GSP jak i Alves są bardzo ciekawymi zawodnikami ale uniwersalność GSP bardziej do mnie przemawia. Zwycięstwo GSP by decision.

Waga półśrednia: Jon Fitch vs. Paulo Thiago

Za Jonem przemawia większe doświadczenie. Zwycięstwo przez KO w pierwszej rundzie.

Waga średnia: Dan Henderson vs. Michael Bisping

Nie lada problem miałem przy tym wyborze. Serce podpowiada mi że wygra Hendo ale rozum, że Bisping. Obaj nie będą mieli lekko w tym pojedynku. Bisping przez decyzję.

Waga średnia: Yoshihiro Akiyama vs. Alan Belcher
Liczę na spryt Yoshihiro Very Happy i jakąś ciekawą technikę. Win by submission (rear naked choke) w 2 rundzie.

Pozostałe walki
Waga półciężka : Mark Coleman vs. Stephan Bonnar
To już nie jest ten sam Młot który kiedyś walczył ale mam nadzieję, że przygotował się odpowiednio do tego starcia i że jeszcze nas zaskoczy. Zwycięstwo Marka przez TKO w 2 rundzie.

B-REAL

Walka o pas mistrzowski wagi ciężkiej.

Brock Lesnar
vs. Frank Mir

Myślę, że trzeba oddzielić sympatię do zawodnika lub jej brak , a realne szanse na wygraną. Cały czas mówi, że Lesnar nie zasługuje na bycie mistrzem. Owszem stoczył mało walk, ale jeśli miał szansę walczyć o pas to zrobił to i świetnie wykorzystał. Brock przegrał z Mirem przez swoje niedoświadczenie. Oprócz tej sytuacji, w której musiał odklepać miał nawet szansę na wygraną, ale sędzia przerwał akcje przez uderzenie w tył głowy, które jest dość dyskusyjne.  Stójka przemawia za Lesnarem. W prawdzie nie jest on mistrzem bokserskiego kunsztu, ale techniki są proste i co najważniejsze skuteczne. Owszem Mir, także poprawił stójkę, ale przy słabej formie Nogueiry ciężko ocenić to obiektywnie. Co do parteru to Lesnar ćwiczy z 7-krotnym mistrzem świata – Rodrigo “Comprido” Medeiros. Przez submmision pewnie i tak nie wygra, ale sytuacja z pierwszej walki nie powinna się powtórzyć.

BROCK LESNAR PRZEZ GNP  !

Walka o pas mistrzowski wagi półśredniej.

Georges St. Pierre
vs. Thiago Alves

Dla mnie osobiście najtrudniejszy pojedynek do oceny. GSP to świetny wszechstronny zawodnik, lecz czy wystarczy to by pokonać Pitt Bulla ? Alves swoim Muay Thai pokonał, już wielu zawodników i tu moim zdaniem jest jego szansa na wygraną i tylko tu… Myślę, że GSP, wykona parę skutecznych obaleń i będzie w pozycji dominującej, gdzie będzie obijał Alvesa, jednak nie wydaję mi się, żeby skończył walkę przed czasem.  Uważam, że będziemy świadkami 25-minutowej wojny.

GSP PRZEZ DECYZJE

Waga średnia: Dan Henderson vs. Michael Bisping

Mam nadzieję, że „Hollywood” nauczy trochę pokory Bispinga, która z pewnością mu się przyda, jednak atuty przemawiają jednak za Anglikiem. Henderson nie wygrał żadnej swójej walki przez submission. Zawodnik z Wolfslair, ma na swoim koncie aż 11 zwycięstw przez TKO, 4 przez poddanie i tylko dwie przez decyzje. Przegrał tylko raz (przez decyzje) i myślę (niestety), że liczba porażek po walce nie powinna się powiększyć

BISPING PRZEZ TKO

Waga półśrednia: Jon Fitch vs. Paulo Thiago

Thiago to specjalista od poddań, a ostatnio dochodzą do tego świetne wygrane przez TKO. Ostatnią walką z Koscheckiem pokazał, że w ten sposób także potrafi wygrywać. Nie przegrał jeszcze żadnego pojedynku i myślę, że nie zmieni się to także po UFC 100, za to dojdzie mu kolejne już 12 zwycięstwo.

Waga średnia: Yoshihiro Akiyama vs. Alan Belcher

Akiyama to solidny zawodnik. Wszystkie swoje pojedynki wygrywał przed czasem. Myślę, że tak się stanie i tym razem. Akiyama przez TKO !

Waga półciężka : Mark Coleman vs. Stephan Bonnar

Mark musi mocno zacząć od pierwszych rund, bowiem z każdą rundą będzie tracił siłę. Bonnar jednak jest dużo młodszy i powinien wygrać to starcie. Bonnar przez decyzję !

Waga półciężka : Jon Jones vs. Jake O’Brien

Jon to młody i utalentowany zawodnik. Piękne rzuty i suplesy w walce z Bonnarem pokazały, że ten gościu ma prawdziwy potencjał. Myślę, że poradzi sobię z O’Brienem przed końcem ostatniego sygnału. Jon Jones przez TKO !

16 thoughts on “UFC 100 : przewidywania redakcji

 1. występu Lesnara jestem bardzo ciekaw …co prawda liczę ,że Mir jest świetnie przygotowany siłowo i da radę zapasom Lesnara.
  Wydaje mi się ,że ani jeden ani drugi nie mają chyba za dużych szans na KO bo może i Lesnar jest szybki ale bić to za bardzo nie potrafi. Natomiast w stójkę Mira nie wierzę bo wątpię by Lesnar jak Mino nie widział prawie prostych 😉

 2. Sosa, Lesnar nie potrafi bić? Widziałes co zrobił z twarzą mira? Jak mir przewrócił się po uderzeniu brocka? Jak posłał na deski Randyego? Jak Herring zrobił fikołka po spotkaniu z jego pięścią?
  I to Lesnar nie potrafi za bardzo bić?

 3. FightOrDie, „Lesnar nie zasluguje na pas po 4 zawodowych walkach w mma” no to żeś się wykazał tą wypowiedzią. To co ma jeszcze poobijać jakiś kmiotów którzy do pięt mu nie dorastają, to wtedy będzie zasługiwał na walkę o pas? Reguły były proste wygra z Randym to dostanie walkę o pas. Wygrał więc zasłużył, widać, ze chłop daje rade skoro pokonał jednego z najlepszych HW w ufc.
  Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że facet nie wziął się nie wiadomo skąd, w końcu mistrz zapasów, jednego z najbardziej popularnych sportów w usa.
  Więc zbierając te wszystkie argumenty razem do kupy można powiedzieć, że zasługuje aby walczyć z najlepszymi o pas.

 4. widziałem i jakoś żadne z tych uderzeń bezpośrednio nie skończyło walki… rozumiem Twoje argumenty ale moim zdaniem przy takiej wadze on powinien nokautować sprawniej 😉 o fikołku to było sporo rozważań na forum swego czasu 😉 i raczej wynikiem tylko i wyłącznie uderzenia nie mógł być. W walce z Randym trafił czysto sierpem(?) i też bez KO. Co do twarzy Mira to dużo krwi a to chyba foto po tamtej walce http://mmamania.com/wp-content/uploads/2008/02/frank_mir.jpg

  Ja naprawdę nie odmawiam mu umiejętności a jedynie staram się porównywać z najlepszymi w tej dziedzinie a dużo lżejszymi.

 5. Widze panowie,ze stronka sie rozkreca,co mi sie baaaardzo podoba.Konkurencja dla innej stronki musi byc:).Bedzie fight24pl radio,sa juz pierwsze typowania redakcji,sa sponsorzy w postaci dobrej firmy jaka jest kelton.Co do typowan to:
  Kondycja i boks ciagle sa niewiadoma u Franka.To Mir byl taki dobry czy Nog bez formy spowodowanej podobno gronkowcem i kontuzja kolana.Ciagle tez malo wiemy o brocku.Ma malo walk stoczonych,nie wiadomo do konca czy ma kondyche(pewnie srednia)jak i niewiadomo jaka ma szczene(co najmniej srednia).Stawiam na Brocka.Nie da sie poddac i wykorzysta swoja sile,zapasy i dynamike.Brock by brutal G&p

 6. Moim zdaniem nie ma możliwości, by Brock nie wygrał tej walki. Ponadto, tak jak piszecie panowie, bardzo trudna do typowania walka o pas wagi półśredniej – tu jednak postawiłbym na GSP oczywiście. Czuję, że Guziec dostanie od niego ostry łomot, i na to też czekam. Bisping/Hendo? Bardzo mnie dziwi, że wielu osobom wydaje się, że „dickhead” może pokonać Hendersona. Dla mnie to niedorzeczne! Może dlatego, że tak bardzo nie lubię Bispinga. Straszny z niego śmieć, ale to będzie dla niego dobra lekcja pokory.

  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *