Trener Nova Uniao wzywa swoich zawodników do opuszczenia Brazylii i prowadzenia treningów w innych klubach

FightLane.com Twitter

Andre Pederneiras, główny trener jednego z najlepszych klubów MMA w Brazylii jakim jest Nova Uniao uważa, że jego zawodnicy powinni wyjechać z Brazylii.

Nova Uniao jest domem dla wielu znakomitych zawodników w tym mistrza wagi piórkowej UFC Jose Aldo, byłego mistrza wagi koguciej UFC Renana Barao oraz czołowego zawodnika wagi muszej Jussiera Formiga. Pederneiras uważa jednak, że obecna sytuacja w Brazylii nie pozwala na dobry rozwój zawodnikom tam trenującym.

— Brazylia przechodzi teraz trudny okres. Gdybym mógł, to wysłałbym ich wszystkich za granicę. Mówiłem to już wcześniej, że mogą odejść nawet dzisiaj. Widzę znacznie więcej zalet poza granicami kraju niż pozostanie w warunkach jakie dzisiaj oferuje Brazylia. Trenuję ich, aby mogli zmienić swoje życie. Jeśli nie mogę robić tego tutaj, to naprawdę chciałbym, aby wyjechali. Niezależnie od tego, do jakiego klubu by dołączyli.

— Gdyby to zależało ode mnie, to odesłałbym ich wszystkich, ale to ich decyzja. Jose Aldo jest zbyt mocno przywiązany do swoich korzeni. On nie opuści swojego sąsiedztwa. Jeżeli powiem mu, że by przeniósł się do innego klubu, to zdenerwowałby się. Aldo ma stabilizację finansową. Jeśli miałbym dać wskazówkę innym zawodnikom, nie tylko z mojego teamu, to sugerowałbym wyjazd do USA lub innego kraju mającego lepszą kondycję niż Brazylia. Trudno jest dziś być sportowcem w Brazylii, trenować i rozwijać się finansowo.

Przykro jest czytać takie informacje o kraju z którego pochodzi wielu znakomitych zawodników, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że Brazylia ma dwa oblicza i za tymi pięknymi palmami, plażami nad oceanem i drinkami z parasolkami jest również obraz przerażającej biedy i przestępczości. Wielu zawodników uciekło przed tą mroczniejszą stroną życia w Brazylii właśnie dzięki treningom w takich klubach jak Nova Uniao. Są jednak też kluby nie mające wystarczających funduszy na rozwój i perspektywy doścignięcia infrastruktury treningowej i zaplecza jakie mają teamy z USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *