Firas Zahabi twierdzi, że Georges St-Pierre powinien walczyć z Michaelem Bispingiem lub Conorem McGregorem

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC & Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Trener Georgesa St-Pierre, Firas Zahabi uważa, że jego podopieczny powinien chcieć walczyć w największych pojedynkach w UFC zamiast kolejny raz przechodzić drogę do walki o pas.

Zahabi przebywający aktualnie w Londynie udzielił wywiadu serwisowi MMAJunkie.com w którym opowiedział o aktualnej sytuacji Georgesa St-Pierre oraz o tym, że jego walka w lecie jest wykluczona.

— Myślę, że każdy wie, że Georges musi przejść testy USADA. Musi zaczekać do jesieni, kiedy będzie mógł walczyć. Myślę, że to jest jasne dla wszystkich i każdy o tym wie.

Zahabi jest zdania, że GSP powinien walczyć w najlepszych i największych walkach i w takich pojedynkach widziałby go najchętniej zamiast w kolejnej pogoni za pas wagi półśredniej, którego de facto nigdy nie stracił w Oktagonie.

— Myślę, że chciałbym zobaczyć Georgesa w takiej dużej walce. On nie potrzebuje już niczego udowadniać i starać się o ponowne zostanie mistrzem dywizji półśredniej, a potem bronić tytułu co kolejne trzy-cztery miesiące. On już z tym skończył i to już przeszłość. Nie chcę mówić za niego. Nie wiem, czy jest to styl życia do którego chce wrócić.

— Uważam, że powinien walczyć z Conorem McGregorem lub Michaelem Bispingiem i powiem ci dlaczego: Michael Bisping da mu dwa tytuły mistrzowskie, a jeśli doszłoby do walki z McGregorem, to byłby to największy pojedynek w historii UFC.

— Poza tym, nie wiem, czy znajdzie się jeszcze jakaś interesująca walka. Nie chcę mówić za Georgesa — być może Georges myśli o innych walkach — ale tymi dwoma pojedynkami jestem zainteresowany. Nie widzę powodu dla którego miałoby do tego nie dojść. Może to tylko kwestia czasu, ale to powinno się wydarzyć.

W związku z odwołaniem walki Bisping vs St-Pierre, Zahabi stwierdził, że to błąd i UFC powinno trzymać się pierwotnego planu i myśli tak nie tylko ze względu na swojego podopiecznego, ale również dlatego, że Bisping zasługuje na dużą wypłatę za tę walkę.

— Bisping walczy od dawna i zasługuje na dużo wypłatę za walkę. Myślę, że walcząc z Georgesem, zarobiłby najwięcej kasy w całej swojej karierze. Uważam, że zasługuje na to i że posiada duże nazwisko. On jest mistrzem i powinien zarobić te pieniądze.

— Co fani chcieliby zobaczyć? Myślę, że walka Bisping vs St-Pierre jest pojedynkiem numer jeden jaki fani chcieliby obejrzeć, więc dlaczego im tego nie dać? Sam nie wiem.

2 thoughts on “Firas Zahabi twierdzi, że Georges St-Pierre powinien walczyć z Michaelem Bispingiem lub Conorem McGregorem

  1. Od kiedy to jakis ciapo ma taki autorytet. ze za matchmakera robi…
    Co on z ta usada… przeciez to miesiace wczesniej sie zglasza. ze sie bedzie w organizacji walczylo i kilka miesiecy przed walka juz testuja.Sam GSP w tamtym roku juz cos o testach przebakiwal.
    Lubilem GSP. ale teraz to taka pizda jak Bitchping i Woodley. tylko kreci i kreci. Niech sobie cos zrobi lepiej na treningu i juz nie wraca – tylko wiekszego balaganu narobi.

  2. W ostatnim pojedynku GSP ledwo co wygrał… Powinien dostać na wstępie walkę z kimś na przetracie co zweryfikuje jego formę… Po co Ufc ma płacić gruby hajs dla gościa, którego forma jest wielkim znakiem zapytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *