Travis Browne zmierzy się z Alexeyem Oleinikiem na gali UFC 213

Jeff Bottari & Esther Lin/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Pojedynek w wadze ciężkiej między Travisem Browne i Alexeyem Oleinikiem został oficjalnie dodany do karty walk gali UFC 213 zaplanowanej na 8 lipca.

Travis Browne (18-6-1) walczy w UFC od 2010 roku ze zmiennym szczęściem. Początek jego kariery w tej organizacji zapowiadał się dosyć obiecująco po czterech wygranych walkach i jednym remisie. Browne wygrywał m.in. z takimi zawodnikami jak Alistair Overeem, Josh Barnett i Stefan Struve, ale w ostatnich pojedynkach zanotował trzy porażki z rzędu z Cainem Velasquezem, Fabricio Werdumem i Derrickiem Lewisem.

Przeciwnikiem Browne’a będzie znany pod pseudonimem Boa Dosiciel Alexey Oleinik (51-10-1) mający bardzo bogatą karierę i wieloma znakomitymi zwycięstwami z czego 40 z nich zakończonych przez poddanie. Rosjanin pochodzenia ukraińskiego jest również znany z tego, że jako pierwszy zawodnik w historii UFC wygrał walkę poddając Viktora Pestę duszeniem Ezekiel choke. Kiedy Oleinik zadebiutował w UFC w 2014 roku miał za sobą serię dziewięciu zwycięstw z rzędu, a po dwóch walkach w UFC powiększył tę serię do jedenastu. Dobrą passę Rosjanina zakończył Daniel Omielańczuk wygrywając z nim przez większościową decyzję.

Pojedynek ten będzie szczególnie ważny dla Travisa Browne’a, ponieważ mając trzy porażki będzie walczył o utrzymanie się w organizacji. W lepszej pozycji jest Oleinik po trzech wygranych i tylko jednej porażce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *