Gokhan Saki nowym zawodnikiem organizacji UFC!

Gokhan Saki Twitter / mmabcfight.com.br

Organizacja UFC oficjalnie poinformowała o podpisaniu kontraktu z jednym z najlepszych kickbokserów na świecie jakim jest Gokhan Saki.

Jest to potwierdzenie nieoficjalnych informacji sprzed ponad tygodnia, które podawały, że były zawodnik organizacji GLORY miał związać się z największą organizacją MMA.

Gokhan The Rebel Saki 33 l. (83-12-0, 1 NC) rozpoczął swoją zawodową karierę w 2000 roku i w ciągu tych lat zdobył między innymi tytuły mistrza Kickboxingu i Muay Thai w mistrzostwach krajowych, europejskich oraz na galach największych organizacji jak K-1 i GLORY. W swojej bogatej karierze mierzył się z wieloma znakomitymi zawodnikami jak Badr Hari, Alexey Ignashov, Ray Sefo, Remy Bojansky, Tyrone Spong, Melvin Manhoef, Peter Aerts, Semmy Schilt, Rico Verhoeven i Alistair Overeem.

Mimo wzrostu nie dającego mu przewagi w kategorii ciężkiej, Gokhan Saki posiada inne atuty, które mogą sprawić problem jego rywalom, a jest to szybkość i siła.

Nie ma jeszcze ustalonej daty i gali na jakiej Saki mógłby zadebiutować, ale Gokhan wyraził chęć wystąpienia na gali UFC Fight Night 115 zaplanowanej na 2 września w Rotterdamie.

Dla Sakiego będzie to debiut w UFC, ale nie w MMA, ponieważ stoczył już jedną walkę w tej formule w 2004 roku na gali CFC 1 Cage Carnage. Niestety dla Turka była to przegrana walka z Anglikiem Jamesem Zikiciem.

4 thoughts on “Gokhan Saki nowym zawodnikiem organizacji UFC!

  1. Bardziej bym obstawiał, że zobaczymy go w LHW. Sama stójka w HW jest czymś innym od walki mieszanej w wadze ciężkiej, a Saki nie jest dużym zawodnikiem. W HW w UFC mógłby mieć ciężko no ale zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *