Topowy zawodnik wagi muszej Kyoji Horiguchi podpisał kontrakt z RIZIN

RIZIN FF

W ostatnim czasie UFC postanowiło rozstać się z kilkoma dobrymi zawodnikami, co jest dość zaskakującą decyzją, a jednym z nich jest zawodnik wagi muszej Kyoji Horiguchi.

Kyoji Horiguchi (18-2) to jeden z najlepszych zawodników dywizji muszej i to nie tylko w UFC. Dla tej organizacji stoczył osiem walk przegrywając tylko jedną z mistrzem wagi muszej Demetriousem Johnsonem. Ostatnią walkę Japończyk stoczył w listopadzie na gali UFC Fight Night 99 pokonując Ali Bagautinova przez jednogłośną decyzję. Dla Horiguchiego była to również ostatnia walka w kontrakcie, ale jak się okazało nie mógł on dojść do porozumienia z UFC w kwestii nowej umowy w związku z czym postanowił odejść z organizacji zajmując w jej rankingu #3 miejsce.

26-letni Kyoji Horiguchi nie był zbyt długo wolnym agentem, ponieważ zdążył już podpisać kontrakt ze swoją rodzimą organizacją RIZIN. Jego fani nie będą też musieli długo czekać na jego walkę, ponieważ ogłoszono, że stoczy ją na gali RIZIN 2017 Yokohama zaplanowanej na 16 kwietnia. Na razie jednak nie podano informacji dotyczącej tego z kim zmierzy się Horiguchi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *