Johny Hendricks ponownie chce zawalczyć z Georgesem St-Pierre

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

W związku z powrotem do Oktagonu Georgesa St-Pierre, świeżo upieczony zawodnik wagi średniej Johny Hendricks znów chce stanąć z nim do walki.

Według Dana White’a, Georges St-Pierre mógłby się zmierzyć z mistrzem wagi średniej Michaelem Bispingiem lub ze zwycięzcą pojedynku między mistrzem wagi półśredniej Tyronem Woodley’em i Stephenem Thompsonem na gali UFC 209. Mówi się również o walce w wadze lekkiej.

Johny Hendricks, który pokonał na gali UFC Fight Night 105 Hectora Lombarda przez jednogłośną decyzję debiutując w wadze średniej uważa, że St-Pierre będzie walczył w wadze 185 funtów.

— Kto chciałby oglądać jego walkę z Bispingiem lub moją z Bispingiem? Jestem pewien, że cały świat wolałby obejrzeć walkę między nami.

Hendricks i St-Pierre zmierzyli się już raz w 2013 roku na gali UFC 167 w walce o pas wagi półśredniej i pomimo porażki przez niejednogłośną decyzję, Hendricks stoczył bardzo wyrównany bój zadając mistrzowi duże obrażenia. Była to również ostatnia walka GSP w MMA po której ogłosił, że odchodzi na czas nieokreślony zrzekając się tytułu i nie dając Hendricksowi szansy na rewanż.

W kolejnej walce, której stawką był zwakowany pas, „Bigg Rigg” pokonał jednogłośnie na punkty Robbiego Lawlera zostając nowym mistrzem dywizji półśredniej. Hendricks nie cieszył się tytułem zbyt długo, ponieważ w rewanżu z Lawlerem stracił go po niejednogłośnej decyzji. Następna walka, to zwycięstwo z Mattem Brownem, ale już kolejne trzy pojedynki, to porażki ze Stephenem Thompsonem, Kevinem Gastelumem i Neilem Magny. W dwóch ostatnich walkach Hendricks miał duże problemy z zejściem do limitu wagi półśredniej przekraczając go dlatego teraz zadebiutował w wadze średniej.

W rozmowie z MMAJunkie, Johny Hendricks powiedział, że ma nadzieję, że będzie zdrowy w ciągu trzech następnych miesięcy, by móc wystąpić na gali UFC 211, która jest zaplanowana na 13 maja.

— Mam nadzieję, że będę wolny od kontuzji. Mam zamiar sprawdzić swoją rękę i sądzę, że jest to uraz nerwu. To wciąż boli. Czuję jakbym miał małą kość między tymi większymi.

— Gdybym miał trzy miesiące do walki w Dallas, to jest to wciąż dużo czasu, ponieważ mógłbym wtedy zrobić siłę i kondycję, by być w odpowiedniej formie w odpowiednim czasie.

Jeszcze przed walką z Hectorem Lombardem, Hendricks powiedział, że jeśli wygra walkę, to będzie miał wiadomość dla Georgesa St-Pierre.

— Chciałbym tylko przeprosić Kanadyjczyków. Zamierzam obić mu twarz jeśli przejdzie do wagi średniej. Jest to walka na jaką czekam. Teraz, kiedy wygrałem walkę w wadze średniej on jest nowicjuszem w dywizji 185 funtów.

2 thoughts on “Johny Hendricks ponownie chce zawalczyć z Georgesem St-Pierre

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *