Submission Underground 19 z kartą walk obsadzoną znanymi nazwiskami MMA

Submission Underground 19 jest ostatnim turniejem, który Chael Sonnen zorganizuje w tym roku w dniu 20 grudnia. Karta walk z jednymi z najlepszych zawodników MMA sprawi, że będzie to wyjątkowo interesujące wydarzenie.

Pierwotnie Sean O’Malley miał wystąpić na gali po tym, jak Chael Sonnen rzucił wyzwanie do walki z młodą gwiazdą UFC, ale O’Malley zrezygnował z walki. Następni wyzwanie przyjął James Gallagher. Na karcie znajduje się jednak wiele innych dużych nazwisk.

Po zdobyciu 4. stopnia na czarnym pasie w BJJ, były mistrz wagi lekkiej UFC Rafael dos Anjos zmierzy się z weteranem UFC i ulubieńcem fanów Donaldem Cerrone. Oprócz tego pojedynku zobaczymy bardzo interesujące zestawienie – powracający do rywalizacji w UFC Anthony „Rumble” Johnson zmierzy się z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC i byłym mistrzem świata IBJJF, Fabricio Werdumem. Kolejnym pojedynkiem będzie walka pomiędzy mistrzem wagi ciężkiej Bellatora i zapaśnikiem NCAA Ryanem Baderem, a zawodnikiem, który niedawno zdobył pierwszy stopień na swoim niebieskim pasie BJJ, Derrickiem Lewisem, który walczy w UFC.

W pojedynku co-main event po raz pierwszy w Submission Underground dojdzie do starcia kobiet o tytuł między Amandą Loewen a byłą mistrzynią Invicta FC i zawodniczką wagi piórkowej UFC Felicią Spencer. Loewen przed tą walką miała dobrą serie w SUG i jest również doświadczoną weteranką Fight 2 Win.

Wydaje się również, że ostatnie oświadczenie Craiga Jonesa o tym, że nie weźmie ponownie udziału w SUG 19, może być prawdziwe, ponieważ jest on nieobecny na karcie walk.

Głównym pojedynkiem wieczoru będzie walka Masona Fowlera w obronie tytułu, który wywalczył i bronił przed Craigiem Jonesem w dwóch ostatnich turniejach SUG z innym doświadczonym zawodnikiem MMA Satoshim Ishii, który jest złotym medalistą olimpijskim w Judo. Ishii walczył przez większość swojej kariery w Japonii i zdobył wiele regionalnych tytułów MMA, ale będzie stanowił wyjątkowe wyzwanie dla Fowlera ze swoim elitarnym doświadczeniem w Judo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *