„Shogun” wciąż chce zdobyć pas UFC i aspiracje mistrzowskie go nie opuszczają

Josh Hedges/Zuffa LLC

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Mauricio „Shogun” Rua chciałby jeszcze raz zostać mistrzem organizacji.

„Moim największym marzeniem jest pas mistrzowski. Przechodziłem już kiedyś przez to i wiem, że jeśli będę myślał o pasie przed walką z moim kolejnym przeciwnikiem, to może mnie to słabo zmotywować. Jestem teraz bardziej doświadczony i wiem, że muszę myśleć o swoim kolejnym rywalu. To jest to, co mnie motywuje.”

Faktycznie Mauricio Rua musi najpierw skupić się na swoim przyszłym rywalu jakim będzie Gian Villante z którym zmierzy się 11 marca na gali UFC Fight Night 106 w Fortalezie w Brazylii.

Po raz pierwszy od utraty tytułu w walce z Jonem Jonesem w 2011 roku, Rua ma za sobą dwie wygrane walki z rzędu. Miał co prawda wcześniej jeszcze trzy wygrane pojedynki z Forrestem Griffinem, Brandonem Vera i Jamesem Te Huna, ale zaliczył również pięć porażek z Danem Hendersonem dwukrotnie, Alexandrem Gustafssonem, Chaelem Sonnenem oraz Ovincem Saint Preux.

Te dwie wygrane w ostatnich walkach Mauricio zanotował w pojedynkach z Antonio Rogerio Nogueirą przez jednogłośną decyzję oraz z Corey’em Andersonem przez niejednogłośną decyzję.

Wydaje się, że „Shogun” swój najlepszy okres ma już dawno za sobą kiedy wygrywał z takimi zawodnikami jak Lyoto Machida, Quinton Jackson, Alistair Overeem, Chuck Liddell, Mark Coleman, czy Forrest Griffin. Być może jednak dzięki wygranej z Villante uda mu się wrócić na drogą wiodącą do walki o pas. Pytanie tylko, czy poradziłby sobie z aktualną czołówką dywizji półciężkiej czyli Gloverem Teixeira, Alexandrem Gustafssonem, Anthonym Johnsonem oraz mistrzem Danielem Cormierem?

4 thoughts on “„Shogun” wciąż chce zdobyć pas UFC i aspiracje mistrzowskie go nie opuszczają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.