Scott Coker o porażce Yoela Romero na gali Bellator 266, kolejnej walce Kubańczyka i rozważaniach na temat wprowadzenia 5-rundowych walk wieczoru

Bellator MMA

Yoel Romero ma rekord 0-1 w Bellatorze po przegranym debiucie w walce z Philem Davisem, ale prezydent organizacji Scott Coker nie traci wiary w jednego ze swoich nowych zawodników.

W walce wieczoru gali Bellator 266, Yoel Romero (13-6 MMA, 0-1 BMMA) przegrał przez niejednogłośną decyzję z Philem Davisem (23-6 MMA, 10-3 BMMA). Po wyrównanej pierwszej rundzie, Davis zyskiwał coraz większą przewagę, a Romero został obalony i kontrolowany przez większą część trzeciej rundy.

Po zakończeniu gali, Scott Coker pochwalił zwycięstwo Davisa, ale wyraził też przekonanie, że Romero, były pretendent do tytułu UFC w wadze średniej, w wieku 44 lat ma jeszcze dużo sił, by kontynuować karierę.

„Myślę, że Phil jest niesamowitym zawodnikiem, jak zresztą wszyscy wiemy, a on po prostu dał kolejny solidny występ” – powiedział Coker na konferencji prasowej. „Walczył mądrze. Yoel wciąż jest niebezpieczny. Jeśli cię trafi, to koniec. Phil chyba już na początku poczuł tę moc, więc starał się trochę trzymać na dystans i poruszać. Kilka razy udało mu się go obalić. Podobała mi się ta walka. Uważam, że to była świetna walka. Mówię wam, Yoel jeszcze wróci. To według mnie jest jego powrotna walka. Ile czasu minęło od jego walki? Damy mu kolejną walkę, a on będzie naprawdę, naprawdę gotowy na następny pojedynek.

… Gdyby każdy mógłby zrobić to, co on. Dajmy mu jeszcze jeden obóz i kolejną dużą walkę, a myślę, że zacznie trafiać w ludzi bombami. To niebezpieczna osoba. Widzieliście to. Jeden cios i będzie po wszystkim. Taki z niego gość.”

Romero przez całą swoją karierę walczył głównie w wadze do 185 funtów. Przed sobotnią walką w wadze półciężkiej minęła dekada, odkąd ostatni raz walczył w wadze półciężkiej. Jeśli chodzi o przyszłość, Coker chciałby, aby Romero nadal walczył w wadze 205 funtów, ale jest otwarty na powrót Kubańczyka do wagi średniej. Rozważane jest nawet zestawienie Romero w walce ze zwycięzcą pojedynku o pas między mistrzem Gegardem Mousasi a Austinem Vanderfordem.

„Będę z nim rozmawiał, bo bardzo bym chciał, żeby walczył i został w 205 funtach. Gegard Mousasi będzie zajęty na początku przyszłego roku mierząc się z Austinem Vanderfordem. Jeśli ta dywizja się otworzy, a on będzie chciał zejść niżej i zawalczyć ze zwycięzcą tej walki, to też chętnie to zrobimy. Mamy wiele ekscytujących opcji dla Romero i jestem podekscytowany, aby połączyć je wszystkie razem.”

Po zakończeniu walki, Romero zaznaczył, że był zarówno sfrustrowany jak i zaskoczony tym, że walka wieczoru nie była pięciorundowa. W przeciwieństwie do UFC, Bellator ma trzyrundowe walki wieczoru nie będące pojedynkami o tytuł. Coker zaznaczył, że w najbliższej przyszłości może dojść do zmiany w systemie Bellatora, ale musiałaby to być zmiana na stałe.

„Po prostu nie chcieliśmy wprowadzać zmian. Myślę, że może w pewnym momencie to zmienimy. Wiem tylko, że jak już podejmiemy taką decyzję, to nie będzie już odwrotu. Słyszałem, że to też było coś, co chodziło mu po głowie. Nie mogę go winić. W swojej karierze często walczył na dystansie pięciu rund. To była walka trzyrundowa, a może następnym razem będzie rywalizował w walce pięciorundowej.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *