„Bardzo lubię Jana. Chętnie napiłbym się z nim kiedyś piwa. Ale do cholery…” – Anthony Smith liczy na zwycięstwo Glovera Teixeiry w walce o pas

UFC // Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Czołowy zawodnik wagi półciężkiej UFC Anthony Smith wyjaśnił, dlaczego kibicuje Gloverowi Teixeirze w walce o tytuł z mistrzem Janem Błachowiczem na UFC 267.

W wieku 41 lat Glover Teixeira wejdzie do Oktagonu w przyszłym miesiącu, aby zawalczyć o pas z mistrzem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem. To powinno być wyjątkowe starcie pomiędzy dwoma elitarnymi zawodnikami, którzy są w grze od dłuższego czasu i miło jest zobaczyć, że taki weteran jak Teixeira zostanie nagrodzony za swoje ostatnie zwycięstwa walką o tytuł. Jeśli zapytać Smitha, to jego zdaniem to, co Teixeira robi ostatnio w Oktagonie jest naprawdę wyjątkowe i jest to powód, dla którego chce, aby jego były przeciwnik zaskoczył wszystkich i odebrał pas Błachowiczowi w październiku.

„Bardzo lubię Jana, jestem jego wielkim fanem i tego jak się zachowuje. Myślę, że jest fantastycznym mistrzem, fantastycznym zawodnikiem. Słyszałem same dobre rzeczy o tym, kim jest jako człowiek. Chętnie napiłbym się z nim kiedyś piwa. Ale do cholery, po prostu chcę, żeby Glover Teixeira wygrał. I nie dlatego, że mnie pokonał (w maju 2020 roku) i dzięki temu wyglądałbym lepiej. Po prostu uważam, że ten człowiek na to zasługuje” – powiedział Smith w programie The MMA Hour’s Ariel Helwani.

„Jeśli Glover Teixeira mógłby odejść ze sportu nosząc 12-funtowy złoty pas wokół swojej talii, po prostu myślę, że to zrobiłoby wiele dobrego dla świata. To daje nadzieję wielu ludziom takim jak ja i motywuje wielu starszych facetów i jest to po prostu dobra historia. Więc mam nadzieję, że Glover wygra.”

Już wkrótce dowiemy się, czy Jan Błachowicz po raz drugi obroni pas mistrza, czy odbierze mu go Glover Teixeira, który pomimo wieku pokazuje, że nie należy go jeszcze skreślać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *