Ryan Bader vs. Vadim Nemkov na Bellator 244

TASS\TASS via Getty Images

Starcie półciężkich w rozpisce sierpniowej gali.

Jak poinformował portal sports.ru a następnie zostało to potwierdzone przez inne media, podczas gali oznaczonej numerem 244 ma dojść do starcia Ryana Badera (27-5 1 NC, 15-5 w UFC) z Vadimem Nemkovem (11-2), którego stawką będzie pas kategorii półciężkiej. Pojedynek ten był już planowany na maj jednak pandemia doprowadziła do odwołania wszystkich eventów Bellatora w kwietniu i maju.

Bader ostatni raz rywalizował w wadze półciężkiej w listopadzie 2017r., na gali Bellator 186 obronił mistrzowski tytuł nokautując Lintona Vassella. Później Ryan brał udział w turnieju wagi ciężkiej, w finale pokonał Fedora Emelianenko i zdobył drugi pas. W pierwszej jego obronie Amerykanin podejmował Cheicka Kongo jednak walka została uznana za nierozstrzygniętą przez faul, po którym Kongo nie mógł kontynuować starcia.

Nemkov w ciągu ostatnich 18 miesięcy stoczył tylko jeden pojedynek, w październiku zeszłego roku Rosjanin w II rundzie poddał byłego mistrza wagi średniej, Rafaela Carvalho. Vadim ma na swoim koncie zwycięstwa m.in. z Philem Davisem i Liamem McGearym.

Gala odbędzie się w Uncasville w Connecticut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *