Georges St-Pierre reaguje na możliwe zestawienie go w pojedynku z Khabibem Nurmagomedovem

heraldplanet.com

Georges St-Pierre zareagował na wieść o tym, że prezydent UFC Dana White oznajmił, że możliwe jest zestawienie w niedalekiej przyszłości pojedynku między Khabibem Nurmagomedovem a GSP.

Georges St-Pierre, były mistrz wagi półśredniej i średniej UFC jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych zawodników MMA w historii. Z 26 zwycięstwami nad takimi przeciwnikami jak Michael Bisping, Johny Hendricks, Nick Diaz, Carlos Condit, Jake Shields, Josh Koscheck, BJ Penn, Matt Serra i Matt Hughes oraz tylko dwiema porażkami, kanadyjska legenda MMA ostatecznie zdecydowała w lutym 2019 roku, że to właściwy moment na emeryturę.

Chociaż St-Pierre nadal trenuje, to pozostaje stanowczy w swojej decyzji o przejściu na emeryturę. W ostatnim wywiadzie ujawnił, że jedyną pokusą powrotu do klatki jest interesująca go walka z aktualnym mistrzem wagi lekkiej, Khabibem Nurmagomedovem.

„Orzeł” jest obecnie niepokonany i również chciałby dostać możliwość zmierzenia się z byłym podwójnym mistrzem, jednak do tej pory prezydent UFC Dana White wstrzymywał się z zestawieniem tego pojedynku.

Wygląda jednak na to, że szef UFC w końcu zmienił swoje zdanie. Niedawno ujawnił, że jest otwarty na sugestie Nurmagomedova, który miałby wybrać swojego ostatniego przeciwnika do swojej ostatniej walki w karierze, nawet jeśli miałby nim być St-Pierre. To dlatego, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Dagestańczyk przejdzie na emeryturę po pobiciu rekordu 30-0. Przy obecnym rekordzie 28-0, więc przed nim już tylko dwie walki, jeśli będzie się trzymał tego

Georges St-Pierre zareagował teraz na możliwość oczekiwanego pojedynku.

„Cholera! Właśnie wtedy, gdy myślałem, że będę miał spokój ducha. Czekam na Khabiba i Gaethje w październiku. Życzę im powodzenia.”

Wygląda na to, że St-Pierre nie wykluczył całkowicie możliwości stoczenia tej walki, ale najpierw czeka na rozstrzygnięcie pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Justinem Gaethje.

Mistrz wagi lekkiej Nurmagomedov ma w październiku obronić swój tytuł przed tymczasowym mistrzem Gaethje. Dana White potwierdził oficjalną datę tego starcia w rozmowie z CNN w tym tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.