Ryan Bader chciałby zmierzyć się z Fedorem Emelianenko w finale turnieju wagi ciężkiej Bellatora

Bellator

Mistrz wagi ciężkiej Bellatora Ryan Bader wskazał nazwisko zawodnika z którym chciałby zmierzyć się w finale turnieju wagi ciężkiej i tym zawodnikiem jest legenda MMA Fedor Emelianenko.

Fedor Emelianenko to niewątpliwie jedna z największych legend MMA w całej historii tego sportu. Rosjanin ma już co prawda swoje najlepsze lata za sobą, ale po powrocie z emerytury stoczył trzy walki wygrywając dwie. W ostatnim pojedynku przegrał przez KO z Mattem Mitrione, a teraz jest także uczestnikiem turnieju Grand Prix wagi ciężkiej Bellatora.

Ryan Bader, który również jest uczestnikiem tego turnieju, jest jednym z tych, którzy podziwiają Fedora Emelianenko i jest szansa na to, że obydwaj spotkają się w klatce.

Gdyby to zależało od „Dartha”, z ogromną przyjemnością spotkałby się w finale z „Ostatnim Cesarzem”.

„Gdybym miał wybór z kim walczyć w finale, bardzo chciałbym walczyć z Fedorem w finale. Myślę, że to byłby wybór każdego w tym turnieju. On jest legendą tego sportu, a na dodatek byłaby to szansa na zdobycie tytułu mistrza wagi ciężkiej. To byłoby jak bajka. Widzę jednak, że któryś z tych facetów posunie się naprzód i sądzę, że mógłby to być Chael Sonnen.”

Bader nie jest nieśmiały w wyborze rywala, ale zdaje sobie sprawę, że musi zrobić swoje, aby awansować w turnieju.

„Każdy z nich wnosi coś od siebie. Fedor ma w sobie tajemnicę i pokonując go, pokonujesz legendę. Chael też będzie dużo mówił, aby zbudować walkę. To będzie dobra zabawa. Zawsze chciałem wejść z nim do walki. I Mir też – on ma umiejętności i chciałbym to sprawdzić. Muszę jednak wygrać swoją walkę i na tym się skupiam.”

Ryan Bader zmierzy się z Muhammedem Lawalem na gali Bellator 199 zaplanowanej na 12 maja natomiast Fedor Emelianenko spotka się z Frankiem Mirem na gali Bellator 198, która odbędzie się 28 kwietnia.

2 thoughts on “Ryan Bader chciałby zmierzyć się z Fedorem Emelianenko w finale turnieju wagi ciężkiej Bellatora

  1. Fajnie tylko belatora tą organizację żadna telewizja w polsce nie pokazuje. Ja wolę ufc którą od ośmiu lat już oglądam i ksw ale tego belatora bym obejrzał. A przez Internet nie lubię sportu oglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *