Ryan Bader chciałby, aby Junior dos Santos i Alistair Overeem dołączyli do dywizji ciężkiej Bellatora

Ryan Bader Instagram

Mistrz wagi ciężkiej Bellatora Ryan Bader nie miałby nic przeciwko, gdyby Bellator dodał do swojej listy zawodników legendy wagi ciężkiej Alistaira Overeema i Juniora dos Santosa. Nie jest jednak pewien, czy będą oni pasować do dywizji.

UFC rozstało się z dwoma wieloletnimi gwiazdami tej dywizji na początku tego miesiąca, kiedy to były mistrz Junior dos Santos (21-9) i były pretendent do tytułu Alistair Overeem (47-19) zostali zwolnieni z kontraktów.

Obaj zawodnicy nie podali jeszcze publicznie szczegółów na temat swoich planów na przyszłość, ale jeśli nadal będą walczyć, Bellator wydaje się być potencjalnym miejscem docelowym.

Bader (27-6 MMA, 5-1 BMMA), panujący mistrz wagi ciężkiej Bellatora, nie wie jednak, czy prezydent Scott Coker będzie zainteresowany sprowadzeniem 37-letniego dos Santosa i 40-letniego Overeema do Bellatora.

„Spójrz na to, co Bellator zrobił z (budową) wagi półciężkiej” – powiedział Bader w rozmowie z MMA Junkie. „To wszystko zależy, ponieważ model Bellatora – oni jakby trochę się zmieniają. Wychowują swoich własnych zawodników, młodszych i w ogóle. Tak, chciałbym, żeby ci goście tutaj przyszli. Nie wiem czy teraz ściągną tutaj tych starszych chłopaków. Zobaczymy.”

Bader obecnie skupia się na walce w wadze półciężkiej, aby pracować w kierunku odzyskania statusu podwójnego mistrza. Pierwszy krok nastąpi 9 kwietnia na gali Bellator 256, gdzie zmierzy się z Lyoto Machidą w pierwszej rundzie turnieju Grand Prix w wadze 205 funtów.

Niezależnie od tego, czy wygra turniej, czy dostanie eliminator w rundzie otwierającej, Bader powiedział, że wróci do wagi ciężkiej, aby bronić swojego tytułu – i nie miałby nic przeciwko temu, aby zobaczyć kilka legend MMA, które tam na niego czekają.

„Nie wiem, czy Overeem jest teraz na emeryturze. Ale dos Santos zdecydowanie wygląda na takiego, który chce nadal walczyć i w ogóle, więc byłby dobrym dodatkiem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.