Zdaniem trenera Israela Adesanyi, walka z Jonem Jonesem jest wciąż możliwa

essentiallysports.com

Eugene Bareman, trener prowadzący mistrza wagi średniej UFC Israela Adesanyi, uważa, że jest jeszcze szansa na potencjalną super walkę z Jonem Jonesem.

Israel Adesanya i Jon Jones, były mistrz wagi półciężkiej UFC, od kilku lat toczą między sobą potyczkę w mediach społecznościowych i w wywiadach i nie ukrywają, że jeden drugiemu chciałby rozwalić nos.

Tymczasem wielu fanów MMA uważa, że ta potencjalna super walka straciła swój blask po tym, jak Adesanya przegrał przez decyzję z panującym mistrzem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem na UFC 259 w ostatni weekend.

Innego zdania jest jednak trener Adesanyi, Eugene Bareman.

„Ta walka nie miała nic wspólnego z Jonem Jonesem” – powiedział Bareman w wywiadzie dla Submission Radio niedługo po walce Błachowicz vs. Adesanya. „Ta walka z Jonem Jonesem nie przepadła. Jon Jones jest biznesmenem. Jon Jones rozumie jak działa rynek pay-per-view, rozumie gdzie są pieniądze i dlatego ta walka nie przepadła. Koniec końców, jeśli ta walka zarabia pieniądze, ma to sens.

Jon wie, kto jest obecnie największą gwiazdą w tym sporcie i kto może mu zapewnić największą wypłatę. Dlatego ta walka nie jest skreślona. Jeśli Jon jeszcze tego nie zrobił, jestem pewien, że prawdopodobnie był na mediach społecznościowych i przeszedł przez wszystkie kłótnie, które zwykle wywołuje, ale na koniec dnia, fakty są faktami. Walka nie wygasa, bo to najlepsi zawodnicy w tym sporcie, którzy generują najwięcej pieniędzy i dlatego szansa na tę walkę wciąż istnieje.”

Podczas gdy Bareman uważa, że wciąż jest mnóstwo atrakcyjności w pojedynku Adesanya vs. Jones, nie wszyscy się z tym zgadzają. Były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier, na przykład, uważa, że walka straciła swoją wartość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *