Relacja z turnieju Grand Prix of Eastern Europe Warriors Day

Ostatni weekend kwietnia obfitował w wydarzenia sportów walki począwszy od gal bokserskich po galę MMA Attack 3 w katowickim Spodku oraz UFC 159. Lublin miał także swój wielki dzień poprzez zorganizowany w niedzielę 28 kwietnia duży turniej MMA, BJJ oraz Judo. Grand Prix of Eastern Europe Warriors Day to największy turniej sportów walki zorganizowany dotychczas we wschodniej Polsce. Organizatorami wydarzenia był Shiroikaj Judo Club oraz Gladio Fight Club.

Mimo, że pogoda spłatała figla i nie napawała optymizmem przez padający deszcz, nie przeszkodziła jednak licznej grupie zawodników i trenerów przybyć do Hali MOSiR Bystrzyca w Lublinie. Udział w zawodach wzięło 200 zawodników.

Turniej GPEE Warriors Day charakteryzował się tym, że organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić turniej w formule MMA pod znakiem Amatorskiej Ligi MMA (ALMMA), turniej Brazylijskiego Jiu Jitsu No Gi, oraz turniej Judo. Areną walk wojowników były trzy maty więc publiczność, która przybyła na zawody mogła dynamicznie obserwować toczące się pojedynki.

Od godziny 7 do 9 trwało ważenie zawodników natomiast po omówieniu zasad walki z zawodnikami i trenerami przyszedł czas na pierwszy pojedynek. Na trzech matach rozgrywane były walki Junior MMA, Ograniczona Formuła Senior oraz Full Contact. Najliczniejszą grupę zawodników wystawiły kluby Gladio Fight Club, Okniński MMA oraz Pankration Włodawa, ale można było dostrzec również zawodników w barwach wielu innych klubów z całej Polski. Jeśli chodzi o poziom sportowy, to stał on bardzo wysoko i śmiało można powiedzieć, że zawodnicy dali z siebie wszystko o czym mógł świadczyć fakt, że wielu z nich okazywało niesamowite emocje przy wygranej jak również przegranej walce. Na zawodach pojawiło się również kilku zawodników pochodzących z Czeczenii, Azerbejdżanu, Ukrainy oraz Egiptu. Warto także dodać, że zwycięzcy formuły Full Contact dostaną możliwość startu w Profesjonalnej Lidze MMA (PLMMA).

Bardzo fajnym akcentem podczas całych zawodów był turniej Judo w którym wystartowali m.in. Krzysztof Wiłkomirski, jeden z najbardziej znanych i utytułowanych zawodników Judo oraz Tomasz Kręcielewski. Judocy zaprezentowali szeroki wachlarz technik, które potrafiły wprawić w zdumienie. Należy jednak pamiętać, że był to turniej i zwycięzca mógł być tylko jeden. Na podium na pierwszym stopniu stanął Krzysztof Wiłkomirski, drugie miejsce zajął Tomasz Kręcielewski natomiast brąz ex aequo otrzymali Mariusz Rowicki oraz Bartosz Zacheja.

Po zakończeniu wszystkich pojedynków nastąpiło wręczenie medali, dyplomów oraz upominków od sponsorów wszystkim zwycięzcom walk.

Wśród zaproszonych gości na GPEE Warriors Day była legenda polskiego Judo Mistrz Ryszard Zieniawa oraz dobrze znana postać w polskim MMA Łukasz „Juras” Jurkowski, który przyjechał do Lublina po całej nocy spędzonej na komentowaniu walk MMA Attack 3 oraz UFC 159. „Juras” również wcielił się w komentatora walk podczas turnieju GPEE przez co można było jeszcze bardziej poczuć klimat dużej gali. Na zakończenie turnieju nie mogło oczywiście zabraknąć pamiątkowych zdjęć z Łukaszem Jurkowskim, który rozdawał także swoje autografy na plakatach zawodów.

Podsumowując Grand Prix of Eastern Europe to bardzo udane zawody zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Duża liczba zawodników zapewniła wspaniałe widowisko natomiast zaproszeni goście nadali wyjątkowy charakter i klimat temu wydarzeniu. Należy mieć nadzieję, że kolejne organizowane zawody będą jeszcze lepsze dzięki zdobytemu doświadczeniu i Lublin oraz wschodnia Polska będzie rosła w siłę jeśli chodzi o sporty walki. Organizatorzy już zapowiadają kolejne Grand Prix.

Fight24 jako patronat medialny GPEE pragnie podziękować organizatorom i partnerom w szczególności Internetowej Telewizji Lublin www.itvl.pl oraz ekipie Fighting Tools za udaną współpracę oraz pogratulować wszystkim zwycięzcom. Dobre słowo należy się także wszystkim pozostałym zawodnikom za walkę do końca i duże emocje związane z pojedynkami.

Wyniki walk ALMMA pojawią się wkrótce tymczasem zapraszam do obejrzenia obszernej fotorelacji z GPEE

Paweł „Yoshi” Pradyszczuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.