Mistrzyni świata fitness będzie robić karierę w MMA

Jak donosi kielecka gazeta Echo Dnia, Kamila Porczyk po kilku latach przerwy wraca do sportu. Nie zamierza jednak rywalizować w fitness, w którym osiągnęła wszystkie chyba możliwe sukcesy (wielokrotne mistrzostwo Polski, świata, Europy, Miss Universe), tylko do MMA. Przez ostatnich kilka dni trenowała w kieleckim klubie Tao, przygotowując się do występu w dwóch galach w Niemczech.

Kamila potrzebowała nowego wyzwania i sportowej adrenaliny do której przywykła w ciągu 12-letniej kariery fitness. Mieszka w Niemczech i współpracuje z firmą Olimp, która ostatnio zaangażowała się w sponsorowanie zawodów MMA. Do trenowania MMA namówił ją mąż Bernd Czabaun, który uważa, że Kamila świetnie się do tego sportu nadaje.

Została przyjęta do frankfurckiego klubu MMA Spirit, gdzie trenuje z Robertem Pastuchem i Mohamedem Ouali. Ostatnio przez kilka dni Kamila trenowała Kielcach na treningach kondycyjnych pod okiem Rafała Witkowskiego.

15 czerwca Kamila zadebiutuje na gali Mix Fight Gala w Darmstadt, gdzie zmierzy się ze swoją rówieśniczką 35-letnią Janą Wagenhuber (1-0). Później we wrześniu weźmie udział w gali Respect MMA, również w Niemczech.

Poniżej zdjęcie Kamili Porczyk w czasach świetności w fitness:

2 thoughts on “Mistrzyni świata fitness będzie robić karierę w MMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.