Pomimo kontuzji Luke’a Rockholda, Alexander Gustafsson wciąż chce walczyć na gali UFC 227

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były mistrz wagi średniej UFC Luke Rockhold będzie musiał odłożyć swój debiut w kategorii półciężkiej i walkę z Alexandrem Gustafssonem, ale Szwed wciąż liczy na to, że zawalczy na gali UFC 227.

W połowie maja, Luke Rockhold doznał kontuzji nogi na treningu, która wyeliminowała go z planowanej walki z Alexandrem Gustafssonem na sierpniowej gali. Mimo, że pojedynek ten nie został oficjalnie zapowiedziany, to Gustafsson liczy na to, że pozostanie na karcie walk. Jeśli tak będzie, to UFC musi znaleźć dla niego nowego przeciwnika.

Prezydent UFC, Dana White stwierdził jakiś czas temu, że Pojedynek Rockhold vs Gustafsson jest walką, którą chciałby zobaczyć, ale w związku z kontuzją Amerykanina, te plany muszą być zmienione.

Przemawiając na konferencji prasowej po gali UFC Fight Nigh 130, Dana White stwierdził, że Alexander Gustafsson otrzyma teraz nowego przeciwnika do pojedynku na gali UFC 227. Na razie nie wiadomo jeszcze kto mógłby zastąpić Rockholda w tej walce.

Gala UFC 227 odbędzie się 4 sierpnia w Staples Center w Los Angeles, a jej aktualna karta walk przedstawia się następująco.

Walka o tytuł wagi koguciej
135 lbs.: TJ Dillashaw (c) vs. Cody Garbrandt

135 lbs.: Ricardo Ramos vs. Kyung Ho Kang
135 lbs.: Wuliji Buren vs. Bharat Khandare
115 lbs.: Polyana Viana vs. JJ Aldrich
135 lbs.: Bethe Correia vs. Irene Aldana
145 lbs.: Cub Swanson vs. Renato Moicano

Zapowiedziane walki
185 lbs.: Derek Brunson vs. Antonio Carlos Junior
115 lbs.: Danielle Taylor vs. Weili Zhang

One thought on “Pomimo kontuzji Luke’a Rockholda, Alexander Gustafsson wciąż chce walczyć na gali UFC 227

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.