Pięściarze z Płońska wystąpią na Spartanwear

Informacja od organizatora:

Gdy w 2009 roku zaczynała się Mazowiecka Młodzieżowa Liga Spartanwear, najczęściej walki odbywały się w formułach kickboxingu. Później pojawili się zawodnicy Muay Thai, a rok następny to już formuła K1 Rules. Organizatorzy, dzięki temu, że byli, są i będą w stałym kontakcie z trenerami, zawodnikami, sędziami i całym środowiskiem sportów walki – trzymają rękę na pulsie. Dlatego w pewnym momencie, wraz ze wzrostem liczby klubów i zawodników walczących w formule Mieszanych Sztuk Walki, wprowadzono również i ten rodzaj rywalizacji na ring ML Spartanwear.

Edycja roku 2012 znów wprowadza nową formułę walki. Będzie nią boks. W przypadku pierwszej tegorocznej edycji w Płońsku, rolę matchmakera towarzyskich walk bokserskich wziął na siebie trener klubu „Budowlani Inżynieria” Płońsk pan Krzysztof Macharzewski. Klub Budowlani Inżynieria jest w Płońsku znany i popularny – właśnie dzięki występowi miejscowych zawodników, przeciwko godnym rywalom – liczymy na duży udział publiczności z Płońska i okolic.

Lipiec to dla pięściarzy zwykle okres wypoczynku, a dla publiczności – brak wydarzeń, na które można by się wybrać. 21 lipca w Płońsku widzowie będą mieli okazję obejrzeć swoich zawodników oraz kilkanaście innych walk, w różnych formułach, od kickboxingu, przez K1 Rules, do Mieszanych Sztuk Walki.

Poniżej wstępna lista pięściarzy, którzy stoczą pojedynki na Mazowieckiej Lidze Spartanwear. Wystąpią tu zawodnicy mający już znaczny dorobek, trenujący od 13 roku życia, od młodzików, przez kadetów, juniorów i seniorów. Będzie, na co popatrzeć!

W kategorii 70 kg, w grupie wiekowej kadetów wystąpią:

Emil Witkowski „Budowlani Inżynieria” Płońsk vs Karol Dołowacki „Legia Warszawa”

Emil Witkowski jest wicemistrzem Mazowsza 2012.

W kategorii 75 kg seniorów rękawice skrzyżują Jarosław Garlej „Budowlani Inżynieria” Płońsk vs Piotr Sienkiewicz „Gwardia Warszawa”.

Jarosław Garlej jest Mistrzem Mazowsza juniorów, zdobywcą pierwszego miejsca na turnieju imienia Kosionowa. Jego rywal to Mistrz Polski Juniorów, uczestnik mistrzostw Europy Juniorów.

Walka Wieczoru zapowiada się super ciężko, z racji kategorii wagowej i poziomu zawodników. Spotkają się w niej:

Kategoria wagowa +91 (senior) Marcin Brzeski „Budowlani Inżynieria” Płońsk vs Marcin Snitko „Tygrys” Elbląg.

Marcin Brzeski to wielokrotny Mistrz Polski kadetów, mistrz Polski juniorów i zdobywca pucharu Polski. Jego przeciwnik jest bardzo doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem.

Zapowiada się nowy, emocjonujący sezon, pełen walk w różnych formułach, pojedynków zarówno początkujących zawodników, jak i bardzo doświadczonych seniorów. Zapraszamy do Płońska! Wstęp na zawody jest darmowy!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *