Dlaczego nie dojdzie do walki Jones-Silva

Prezes UFC Dana White na konferencji prasowej po UFC 148 gdybał o walce pomiędzy mistrzami wagi średniej i półciężkiej UFC: Andersonem Silva i Jonem Jonesem. A co na to sami zawodnicy?

Jones napisał o Silvie:

„Anderson Silva odwalił kawał dobrej roboty na UFC 148. Na konferencji prasowej powiedział, że nie ma interesu w walce ze mną. Ja czuję do niego to samo. Wielki szacunek.”

W wywiadzie dla ESPN rozwinął wypowiedź:

„To nie tak, że nie chcemy czy boimy się ze sobą walczyć. Prawda jest taka, że obydwaj mamy dużo do stracenia, obydwaj żywimy do siebie szacunek i obydwaj pracujemy na swoją wielkość. Nie chcę umniejszać jego wielkości i nie chcę, żeby on umniejszał moją.

Jesteśmy w dwóch różnych kategoriach wagowych. Obydwaj mamy umowy sponsorskie i sprawy dla nas bardzo ważne. Wielką częścią takiej umowy jest bycie mistrzem, który wygrywa. Walka między nami oznaczałaby, że któryś przestałby być mistrzem.

Szanuję Andersona bardzo i nie chcę być gościem, który go pokona. Ja też nie chcę być pokonany przez niego. W tej walce każdy z nas by przegrał.”

Podsumowując, do walki nie dojdzie, bo:

1. Jones nie postrzega tego jako walkę, w której ktoś coś wygrywa.
2. Silva nie musi udowadniać swojej wielkości.
3. Walka na długo zamroziłaby walki o pasy wagi średniej i półciężkiej (pamiętajmy, że w tym sporcie zdarzają się kontuzje, poza tym zawodnicy mają swoje walki we własnych dywizjach wagowych – a chyba nie chcemy czekać na kolejny pojedynek o pas tak, jak czekaliśmy na Sonnen-Silva, czy Jones-Evans)
4. Żaden z zawodników nie chce tej walki.

4 thoughts on “Dlaczego nie dojdzie do walki Jones-Silva

  1. Ta walka podowinna sie odbyc. Obydwaj sa na szczytach wszystkich rankingow p4p . Anderson jest duzym srednim i nawet walczyl juz 2 razy w lhw . Raz nawet z former championem ktorego osmieszył. A więc ta walka ma duzo większy sens niz walka silvy z st.pierrem poniewaz george poprostu nie jest srednim i nigdy nie byl choc i tak mysle ze mialby naprawde duze szanse wygrac . Naturalna koleją rzeczy jest walka jonesa z silva o szczyt p4p i taka jest prawda

  2. Dodam swój wpis napisany na stronie Rocks – ” Ja szczerze mówiąc dziwie się wszystkim którzy by chcieli tej walki. O ile pamiętam to samo się mówiło o walce Silvy z GSP. Nonsens ! Dlaczego gośc który jest w wadze półciężkiej chciałby zrzucać prawie 10kg albo Silva chciał nabierać 10kg i pracować nad formą przy masie którą nabył a z tego co wiem nawet zaqwodowcowi nie jest z tym łatwo. Silva jest takim gościem że jemu się nie chce i wcale mu się nie dziwie. Są nowi zawodnicy w ich kategoriach wagowych choćby ze Strikeforce i tego się trzymajmy np. taki Hector… Obyśmy się doczekali walki o pas ;]” Tyle

  3. JJ by go poskładał.Ma dłuższy zasięg i jest szybszy i ma ogromną motywację i pewność siebie.Poddał technicznie Machida z czarnym pasem BJJ.Andersona też by mógł albo i nawet go znokautować.Dlatego tej walki nigdy niee bd.Myślę że następny dla Andersona powinien być Chris Weidmann,potem ewentualnie Lombard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *