Petr Yan krytycznie o porażce Cody’ego Garbrandta i z ostrzeżeniem do Roba Fonta

Christian Petersen/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były mistrz wagi koguciej UFC Petr Yan potępił Cody’ego Garbrandta i wystosował ostrzeżenie dla Roba Fonta po ich walce wieczoru na UFC Fight Night 188.

Petr Yan skomentował w mediach społecznościowych pojedynek Roba Fonta z Codym Garbrandtem. Na swoim Twitterze Yan potępił Garbrandta za jego występ w walce, a także wysłał ostrzeżenie do Fonta, że spotkają się pewnego dnia w Oktagonie, gdy ten zajmie się najpierw swoimi bieżącymi sprawami.

„Nie wiem czego jeszcze się spodziewaliście? Bycie spokojnym nie zrekompensuje wszystkich technicznych wad Cody’ego. Życzę mu jednak, żeby się odbił, bo nadal chcę skopać mu tyłek w przyszłości. I nie martw się Rob, pewnego dnia też cię roz***lę, mam teraz inne sprawy do załatwienia.”

Dla Garbrandta, przegrana z Fontem oznacza cztery porażki w ostatnich pięciu walkach. Mimo, że w ostatnim pojedynku znokautował Raphaela Assuncao, to jednak bilans 1-4 w ostatnich pięciu walkach nie wystarczy, aby rywalizować z czołówką dywizji. W tej dywizji każda walka jest bardzo ważna i przegrana w jednostronny sposób obniża poziom zawodnika.

Jeśli chodzi o Yana, to obecnie czeka on na wyleczenie się mistrza Aljamaina Sterlinga, aby móc stoczyć z nim rewanż. Obydwaj spotkali się w marcu na UFC 259, gdzie Sterling wygrał walkę przez kontrowersyjną dyskwalifikację, odbierając Yanowi tytuł. Yan obecnie czeka aż Sterling wyzdrowieje, choć możliwe jest, że jeśli Sterling wypadnie na dłużej niż początkowo sądzono, UFC może zestawić Yana z kimś innym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.