Dana White jest zachwycony występem Carli Esparzy i zamierza wziąć pod uwagę jej prośbę

mmafighting.com

Szefowi UFC Danie White’owi na tyle spodobał się występ Carli Esparzy w walce z Yan Xiaonan na UFC Fight Night 188, że jest gotowy rozważyć prośbę byłej mistrzyni wagi słomkowej.

Prezydent UFC był pod wrażeniem zwycięstwa Carli Esparzy nad Yan Xiaonan w co-main evencie gali UFC Fight Night 188 w Las Vegas. Była mistrzyni zmasakrowała Xiaonan swoimi zapasami i ground-and-pound, by zgarnąć zwycięstwo przez TKO w drugiej rundzie. Było to pierwsze zwycięstwo Esparzy przed czasem po zdobyciu inauguracyjnego tytułu 115 funtów w 2014 roku, kiedy poddała obecną posiadaczkę tytułu Rose Namajunas.

White uważa, że Esparza (18-6 MMA, 9-4 UFC) sprawiła, że szefostwo UFC zwróciło uwagę na dywizję dzięki skończeniu Xiaonan.

„Wyglądała jak bestia dzisiejszej nocy” – powiedział White w programie ESPN+. „Wyszła do walki i absolutnie ją zdominowała. Można powiedzieć po sposobie w jaki walczyła, że próbowała coś udowodnić. Złożyła oświadczenie, wiadomość została odebrana, widzimy cię. Nie wiem, co zrobimy dalej – czy zrobimy rewanż, czy damy jej (walkę o pas)”.

Istnieje możliwość rewanżu pomiędzy Rose Namajunas a Weili Zhang, która straciła tytuł na rzecz „Thug Rose” w zeszłym miesiącu na UFC 261.

Esparza ma jednak przekonywujące argumenty za tym, aby to ona otrzymała kolejną walkę o tytuł, gdyż ma już za sobą pięć wygranych walk nad takimi rywalkami jak Virna Jandiroba, Alexa Grasso, Michelle Waterson, Marina Rodriguez, a teraz Xiaonan.

Esparza w wywiadzie po walce na UFC Fight Night 188 jasno określiła czego chce dalej.

„Chcę mieć szansę walki o ten tytuł. Myślę, że to intrygująca walka. To walka, którą każdy chce zobaczyć. Dalej, Dana, niech to się stanie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.