Pedro Munhoz vs. Jimmie Rivera przeniesione na UFC 258, Hakeem Dawodu wycofał się z walki z Shanem Burgosem

Photo by Chris Unger/Zuffa LLC

Zmiany w rozpiskach zbliżających się gal.

Portal MMAFighting poinformował, że walka Pedro Munhoza (18-5 1 NC, 8-5 1 NC w UFC, #8 w rankingu UFC) z Jimmiem Riverą (23-4, 7-3 w UFC, #9 w rankingu UFC) odbędzie się podczas gali UFC 258 a nie, jak wcześniej planowano, na UFC on ESPN 20. Na galę oznaczoną numerem 258 przesunięto także pojedynek Dhiego Limy (15-7, 5-6 w UFC) z Belalem Muhammadem (17-3, 8-3 w UFC), który pierwotnie miał odbyć się na UFC Fight Night 183.

Starcie kogucich będzie rewanżem za walkę, którą stoczyli ponad 5 lat temu, wówczas Amerykanin pokonał rywala nieednogłośną decyzją sędziów. Rivera w lipcu zeszłego roku powrócił do zwycięstw (pokonując Cody’ego Stammana) po przegranych poniesionych z rąk Aljamaina Steringa i Petra Yana. Z kolei Munhoz ma za sobą dwie z rzędu porażki, przez decyzje sędziów Pedro przegrał starcia z Sterlingiem i Frankie Edgarem.

Z rozpiski gali UFC 257 usunięto walkę Shane’a Burgosa (13-2, 6-2 w UFC, #12 w rankingu UFC) z Hakeemem Dawodu (12-1-1, 5-1 w UFC), ponieważ Kanadyjczyk doznał kontuzji barku.

Burgos ma za sobą jedną walkę w 2020r., w czerwcu Shane po efektownym boju przegrał z Joshem Emmettem. Z kolei Dawodu jest na fali pięciu kolejnych zwycięstw po pokonaniu m.in. Julioa Arce i Zubairy Tukhugova.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.