Według Tony’ego Fergusona, Khabib Nurmagomedov ma sztucznie zawyżony rekord walk

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC Tony Ferguson uważa, że mistrz dywizji Khabib Nurmagomedov szczyci się zawyżonym rekordem w MMA.

„El Cucuy” był pięciokrotnie zestawiany do walki z niepokonanym Rosjaninem , jednak żadna z tych pięciu walk nigdy nie doszła do skutku.

Mimo, że Khabib Nurmagomedov (29-0) nie ma w rekordzie pojedynku z Tonym Fergusonem (25-5), udowodnił, że jest jednym z najlepszych zawodników w historii mieszanych sztuk walki. W trakcie tej niesamowitej kariery, Khabib odniósł zwycięstwa m.in. nad Michaelem Johnsonem, Conorem McGregorem, Dustinem Poirierem i ostatnio Justinem Gaethje.

Chociaż Ferguson nie kwestionuje faktu, że Nurmagomedov jest świetnym zawodnikiem, twierdzi jednak, że jego niedoszły rywal ma sztucznie podbity rekord w MMA.

Oto, co Ferguson napisał na ten temat w mediach społecznościowych:

„Ach, rekord Khabiebera (Khabiba)… fakty: ponad połowa zawodowych walk głąba to walki sankcjonowane tylko na dwie rundy. Wszystkie przed UFC. Żeby walka była zawodowa w większości lig, muszą być trzy rundy, aby mogła być uznana za profesjonalną. Walki w takich ligach jak UFC i mniejsze ligi. Jeśli tak, to trzy walki po dwie rundy w TUF (The Ultimate Fighter) powinny zostać dodane do mojego rekordu. Dodajcie mi jeszcze trzy nokauty i zwycięstwa w moim rekordzie.”

Ferguson ma obecnie dwie porażki z rzędu, co przydarzyło mu się po raz pierwszy w karierze. Najpierw przegrał przez TKO w piątej rundzie w walce z Justinem Gaethje na UFC 249, a w ostatnim pojedynku na UFC 256, „El Cucuy” poniósł porażkę przez jednogłośną decyzję z Charlesem Oliveirą.

Tony Ferguson jest przekonany, że mimo ostatnich niepowodzeń, wciąż jest wstanie walczyć na najwyższym poziomie i zapowiada, że znowu zawalczy o tytuł wagi lekkiej UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.