Cris Cyborg chętnie zmierzyłaby się z mistrzynią PFL Kaylą Harrison w wadze lekkiej

Bellator/PFL

Mistrzyni dywizji piórkowej Bellatora Cris Cyborg podoba się pomysł potencjalnej walki z mistrzynią wagi lekkiej PFL Kaylą Harrison.

Cris Cyborg, powiedziała, że chciałaby w przyszłości zmierzyć się z Kaylą Harrison, a do walki tej chętnie przeszłaby nawet do kategorii 155 funtów. Cyborg (23-2 MMA, 2-0 BMMA) uważa, że Harrison jest coraz lepszą konkurentką i wierzy, że osobiście stanowiłaby prawdziwe wyzwanie dla Harrison.

„Uważam, że walczy z dziewczynami poniżej swoich umiejętności; dziewczyny nie są na jej poziomie. Ale radzi sobie świetnie, a to jest strategia jej menadżera, jednak oczywiście musi tam wrócić i zdobyć tytuł kolejny raz.

Wierzę, że w tym roku zawalczy w turnieju wagi 155 funtów w PFL, a jeśli zostanie ponownie mistrzynią, to na pewno chciałabym z nią zawalczyć. Sądzę, że kibice chcieliby to obejrzeć. A ja chciałbym przejść do wagi lekkiej. Zanim przejdę na emeryturę, chcę pomóc zbudować tę dywizję, a ona jest młoda, więc zobaczmy, czy chciałaby stoczyć prawdziwy pojedynek.”

Biorąc pod uwagę to, że Bellator i PFL wyraziły chęć współpracy, walka Cyborga z Harrison może się w przyszłości urzeczywistnić. Harrison powiedział też w rozmowie z MMA Junkie, że „skorzysta z tej okazji”.

Cyborg walczyła przez większość swojej kariery z kategorii 145 funtów. Jest pierwszą zawodniczką, która zdobyła tytuły w Bellatorze, UFC, Strikeforce i Invicta FC. Brazylijka zawsze uważana była za jedną z najsilniejszych zawodniczek w MMA.

Harrison udowodniła w zeszłym roku, że potrafi rywalizować w wadze piórkowej, kiedy wygrała z Courtney King na Invicta FC 43 i jest jedną z lepszych zawodniczek w MMA.

Cris Cyborg chciałaby zawalczyć w wadze lekkiej, żeby zobaczyć, jak poradzi sobie w kategorii cięższej o 10 funtów.

„Nigdy nie miałam okazji; wszyscy ludzie zawsze mówili mi, żebym schodziła niżej. Na co dzień chodzę w wadze około 170, 175, więc 155 funtów byłoby dla mnie o wiele lepsze niż 145. Nigdy nie miałam okazji, ale na pewno może się taka pojawić.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.