Patricio Freire: Nie chcę pasa Michaela Chandlera, chcę jego głowy

sherdog.com

Pitbull chciałby zmierzyć się z mistrzem wagi lekkiej.

Na gali Bellator 178 Patricio Freire (25-4) po raz czwarty zmierzy się z Danielem Strausem (25-6) a po raz trzeci stawką ich pojedynku będzie mistrzowski pas kategorii piórkowej. Mimo, że to starcie odbędzie się już w piątek to Brazylijczyk otwarcie mówi o zainteresowaniu inną potyczką, tą z Michaelem Chandlerem (16-3), obecnym mistrzem dywizji lekkiej. Dodatkowo, Freire mówi o motywach jakie nim kierują.

Nie chcę pasa Michaela Chandlera, chcę jego głowy. Nie chcę tego kawałka metalu, chcę urwać mu łeb, chcę go zabić. Tego chcę tak naprawdę. Chcę naprawdę ciężko go pobić.

Patricio chce walki z Chandlerem od kiedy Michael po raz pierwszy – w 2011r. – pokonał jego brata. Nie dawno Chandler i Patricky mierzyli się po raz drugi i ponownie lepszy był Amerykanin, który tym razem znokautował rywala w drugiej rundzie.

Pierwsza walka była wyrównana, ale on korzystał z brudnych zagrywek. Kopnął mojego brata trzy razy poniżej pasa i nie został ukarany. Mój brat wrócił do walki, ponieważ jest twardym gościem, ale to nie było sprawiedliwe. To była wyrównana walka do momentu, w którym on zadał nielegalne uderzenia i zaczął iść po obalenia by następnie leżeć w parterze. Michael znokautował mojego brata w drugiej walce, ale chciałem walczyć z nim już wcześniej. Wiem, że to byłaby dobra walka. On robi pewne niepotrzebne rzeczy. Myśli, że jest lepszy od każdego a tak nie jest. Ktoś go zatrzyma i ja będę tą osobą.

W przypadku wygranej z Strausem – pomimo sporego obsadzenia dywizji – Freire wolałby najpierw stoczyć walkę w kategorii lekkiej a później wrócić do piórkowej by bronić pasa.

Mam szacunek dla dywizji tak, więc muszę wspomnieć o kilku nazwiskach, ponieważ oni ciężko na to pracują. Daniel Weichel, ktoś kogo już znokautowałem, wraca mocniejszy.

Są także Emmanuel Sanchez, Pat Curran, kolega Conora McGregora James Gallagher a także A.J. McKee. Są na dobrych passach zwycięstw, idą w górę. Nie wiem jak to będzie jeśli mam walczyć z jednym z nich lub z Michaelem Chandlerem.

Chandler powiedział na konferencji prasowej w Nowym Jorku, że chce walczyć ze mną a ja chcę tego samego. Jeśli mnie zapytacie, chcę Michaela Chandlera po tej walce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *