Demetrious Johnson nie planuje przechodzić jeszcze do dywizji koguciej i mierzyć się o jej tytuł

mma.uno

Mistrz wagi muszej UFC Demetrious Johnson jest zainteresowany potencjalną walką z mistrzem wagi koguciej Codym Garbrandtem, ale jeszcze nie teraz.

W miniony  weekend Demetrious Johnson na gali  UFC on FOX 24 pokonał przez poddanie w trzeciej rundzie Wilsona Reisa broniąc po raz dziesiąty tytuł mistrza i wyrównując rekord udanych obron ustanowiony przez byłego mistrza wagi średniej Andersona Silvy.

Od tej wygranej walki ponownie pojawiły się dyskusje dotyczące tego, czy „Mighty Mouse” jest najlepszym zawodnikiem wszech czasów (GOAT – greatest of all time). Jak zwykle zdania są podzielone i jedni twierdzą, że zasługuje na to miano, a inni uważają, że Johnson powinien jeszcze zdobyć tytuł wagi koguciej, aby przypieczętować swoje dziedzictwo.

Pojawia się też temat walki z  mistrzem wagi koguciej Codym Garbrandtem na którą Johnson jest otwarty, ale zapowiedział, że to nie będzie jego kolejna walka.

— On jest sobą, obaj rozmawialiśmy poza kulisami i wszystko jest w porządku. To tylko biznes. To nie będzie moja kolejna walka, nie martwcie się o to. Ludzie mówią, że muszę iść wyżej i zrobić to, czy tamto. Dlaczego mam nie być najlepszym? UFC podpisało umowy z całą masą nowych talentów  w dywizji muszej i nie mam nic przeciwko rzuceniu swojego nazwiska w walce z nimi i zafundowania im porażki.

One thought on “Demetrious Johnson nie planuje przechodzić jeszcze do dywizji koguciej i mierzyć się o jej tytuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *