Oświadczenie Oskara Piechoty w związku z zawieszeniem przez USADA

Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports

Po tym, jak ogłoszono, że rywalizujący w wadze średniej UFC Oskar Piechota został zawieszony przez USADA za oblane testy antydopingowe, „Imadło” wydał oświadczenie w którym odniósł się do sprawy.

Amerykańska Agencja Antydopingowa zawiesiła Oskara Piechotę (11-3-1 1 NC, 2-3 1 NC w UFC) na 22 miesiące, po tym jak jego test antydopingowy dał wynik pozytywny na obecność hormonu wzrostu. Próbka była pobrana w dniu 25 września 2020r. Piechota będzie mógł powrócić do rywalizacji nie szybciej niż 25 lipca 2022 roku.

Piechota ma za sobą serię czterech przegranych walk przed czasem, choć wynik jego ostatniego pojedynku z Marciem-Andre Barriaultem w czerwcu ubiegłego roku został zmieniony z nokautu na Polaku na no contest.

Poniżej oświadczenie Oskara Piechoty:

„Witam wszystkich, dawno nic nie dodawałem, ale byłem zajęty pompowaniem w siebie sterydów, a była ich cała masa bo aż jeden peptyd GHRP-2, który ma za zadanie zwiększyć produkcję naturalnego hormonu wzrostu. Wolałbym napisać że „nie wiedziałem”, albo „zanieczyszczony suplement”. Niestety wziąłem go z premedytacją, żeby być najsilniejszym. Prawda jest taka, że po ostatniej walce, byłem przekonany, że nie ma mnie już w UFC, zresztą chyba wszyscy tak myśleli, nawet mój manager był o tym przekonany. Zmagałem i zmagam się do tej pory z poważną kontuzją biodra. Z medycznego punktu widzenia mogło to znacznie przyspieszyć leczenie i tylko po to zastosowałem ten peptyd. Nie chciałem w ten sposób poprawić swoich wyników sportowych i nie wziąłem tego w czasie przygotowań do walki. Nigdy wcześniej nie stosowałem żadnych substancji nie dozwolonych w sporcie, nie zostałem też złapany na tym podczas walki a od 25 września byłem przebadany przez USAD-e około 6 razy w tym raz pobierano mi krew, na żadnym z tych badań nie wykryto nic. Niestety wyszło jak wyszło i dostałem 22 miesiące zawieszenia. Chce dobrze wykorzystać ten czas i wrócić do startów, mam nadzieje w pełnym zdrowiu, żebym mógł znów pokazać się z jak najlepszej strony.

Czasami sytuacja, w której się znajdziemy i myślimy, że jest dla nas zła, z perspektywy czasu może okazać się dobra i to właśnie dzięki niej zrobiliśmy duży krok w przód.”

Witam wszystkich, dawno nic nie dodawałem, ale byłem zajęty pompowaniem w siebie sterydów, a była ich cała masa bo aż…

Opublikowany przez Oskara Piechotę Środa, 5 maja 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.