Anthony Johnson twierdzi, że Jose Augusto może być groźniejszym rywalem niż Yoel Romero

Anthony Johnson miał w piątek walczyć z Yoelem Romero w ćwierćfinale turnieju grand prix wagi półciężkiej na gali Bellator 258, ale Kubańczyk wypadł z walki, a w jego miejsce wszedł Jose Augusto.

W zeszłym tygodniu okazało się, że Yoel Romero nie przeszedł badań lekarskich przed walką i został wykluczony z pojedynku z Anthonym Johnsonem. Pojawiła się nadzieja na znalezienie zastępstwa i tak też się stało, bo w co-main evencie Johnson zmierzy się z Jose Augusto.

Mimo, że Augusto nie jest dobrze znany wielu fanom MMA, Anthony Johnson uważa, że jest on bardziej niebezpieczny niż Romero.

„Tak, jest jak jest” – powiedział Johnson w rozmowie z South China Morning Post. „I chciałbym móc walczyć z nim w ten weekend, ale mam innego przeciwnika w osobie Jose, który ma serię pięciu wygranych walk. Dla mnie jest on bardziej niebezpieczny niż Yoel. Ten człowiek ma wszystko do zyskania i nic do stracenia. Byli też inni fighterzy, którzy chcieli ze mną walczyć i wejść do walki, ale ich czas jeszcze nadejdzie. Jeśli będą chcieli trochę sosu, to go dostaną.”

Dla Anthony’ego Johnsona, celem była walka 7 maja, ponieważ po tym jak nie walczył od UFC 210 w 2017 roku, był skupiony na rywalizacji. Wie również, że będzie to dla niego bardzo trudna walka powrotna.

„Mieli przeciwnika w rezerwie, ale to po prostu nie było warte mojego czasu i wysiłku. Powiedzieli też, że mogę walczyć z Yoelem w lipcu, ale ja nie chcę czekać do lipca, ponieważ włożyłem wiele wysiłku i pracy, aby walczyć z Yoelem. Więc wielkie uznanie dla Jose za to, że podjął walkę. Mam wiele szacunku wobec tego człowieka za to, że to zrobił. Bo to jest niebezpieczne nie tylko dla mnie, ale i dla niego. Ale to wielka szansa dla niego.”

Jeśli Anthony Johnson wygra, to następnym razem będzie walczył o pas z Vadimem Nemkovem w półfinale turnieju grand prix.

One thought on “Anthony Johnson twierdzi, że Jose Augusto może być groźniejszym rywalem niż Yoel Romero

  1. Szkoda że w telewizji na tvp sport nie puszczają kart wstępnych gal organizacji bellator tylko w Internecie , powinno się całą gale w TVP sport pokazywać ale tak to jest jak nie ma TVP sport 2 to transmisje się nie mieszczą na antenie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.