Oficjalny plakat i karta walk UFC Fight Night 171: Woodley vs. Edwards

Tak prezentują się oficjalny plakat i karta walk gali UFC Fight Night 171, na której walką wieczoru będzie pojedynek w wadze półśredniej między Tyronem Woodleyem a Leonem Edwardsem.

Tyron Woodley (19-4-1 MMA, 9-3-1 UFC #1 w rankingu UFC wagi półśredniej) powróci do Oktagonu po rocznej przerwie po porażce przez jednogłośną decyzję z Kamaru Usmanem na gali UFC 235. Po kompletnej dominacji w każdej płaszczyźnie, Woodley stracił tytuł mistrza wagi półśredniej. „Wybraniec” wywalczył pas w lipcu 2016 roku w pojedynku z Robbie Lawlerem, którego znokautował w pierwszej rundzie. W pierwszej obronie tytułu, Woodley większościowo zremisował ze Stephenem Thompsonem, a następnie w rewanżu pokonał go przez większościową decyzję. Kolejne dwie walki, to zwycięstwa Woodley’a przez jednogłośną decyzję z Demianem Maia i Darrenem Tillem przez poddanie w drugiej rundzie. Tyron Woodley nie ukrywa, że jego celem jest odzyskanie tytułu mistrza wagi półśredniej.

Leon Edwards (18-3 MMA, 10-2 UFC #4 w rankingu UFC wagi półśredniej) jest jednym z pretendentów do tytułu i już od dawna upomina się o walkę o pas. Mając serię ośmiu zwycięstw z rzędu, z pewnością na to zasługuje, a wygrana z Tyronem Woodleyem dałaby mu gwarancję na pojedynek o tytuł. „Rocky” w ostatnich trzech pojedynkach rozprawił się na punkty z Donaldem Cerrone, Gunnarem Nelsonem niejednogłośnie i Rafaelem dos Anjos. Wcześniej pokonał jeszcze Petera sobotę, Bryana barberenę, Vicente Luque, Alberta Tumenova i Dominica Watersa. Ostatnią porażką Edwardsa była przegrana przez jednogłośną decyzję z Kamaru Usmanem w grudniu 2015 roku. Gdyby Edwards pokonał Woodleya i stanąłby do walki o pas, mógłby zrewanżować się Kamaru Usmanowi i postarać się odebrać mu tytuł mistrza.

Na gali w Londynie, swoją piątą walkę w UFC stoczy Bartosz Fabiński (14-3 MMA, 3-1 UFC). Jego rywalem będzie pochodzący z Kazachstanu, niepokonany Shavkat Rakhmonov (12-0 MMA, 0-0 UFC), który zadebiutuje w organizacji UFC.

Bartosz Fabiński po trzech zwycięstwach przez jednogłośne decyzje z Garrethem Mclellanem, Hectorem Urbina i Emilem Webberem Meekiem, przegrał ostatni pojedynek z Michelem Prazeresem przez poddanie w pierwszej rundzie na gali UFC Fight Night 140 w listopadzie ubiegłego roku.

Shavkat Rakhmonov, to zawodnik, który swoją karierę zbudował na walkach w kazachskiej organizacji Battle of Nomads i rosyjskiej M-1 Global. Mierzył się i zwyciężał z rywalami o wiele bardziej  doświadczonymi od siebie. Ostatnie dwie walki z ubiegłego roku stoczył na galach M-1 Challenge 101 i 102 pokonując przez TKO w drugiej rundzie Danila Prikazę i przez TKO w pierwszej rundzie Tiago Varejao.

Gala UFC Fight Night 171: Woodley vs. Edwards odbędzie się 21 marca w The O2 Arena w Londynie w Anglii.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC Fight Night 171: Woodley vs. Edwards

Data: 21.03.2020
Miejsce: The O2 Arena, Londyn – Anglia

Walka wieczoru
170 lbs.: Tyron Woodley vs. Leon Edwards

185 lbs.: Jack Marshman vs. Kevin Holland
170 lbs.: Danny Roberts vs. Nicolas Dalby
185 lbs.: Darren Stewart vs. Marvin Vettori
135 lbs.: Jack Shore vs. Geraldo de Freitas
205 lbs.: Paul Craig vs. Ryan Spann
145 lbs.: Lerone Murphy vs. Gabriel Benítez
125 lbs.: Molly McCann vs. Ashlee Evans-Smith
145 lbs.: Mike Grundy vs. Makwan Amirkhani
185 lbs.: John Phillips vs. Dusko Todorovic
265 lbs.: Tom Aspinall vs. Raphael Pessoa Nunes
170 lbs.: Bartosz Fabiński vs. Shavkat Rakhmonov

Zapowiedziane walki
155 lbs.: Marc Diakiese vs. Jai Herbert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *