Oficjalny plakat i karta walk UFC Fight Night 170: Lee vs. Oliveira

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC Fight Night 170, na której walką wieczoru będzie pojedynek w wadze lekkiej między Kevinem Lee a Charlesem Oliveirą.

Kevin Lee (18-5 MMA, 11-5 UFC #8 w rankingu UFC wagi lekkiej) wróci do rywalizacji od listopada i gali UFC 244 na której pokonał Gregora Gillespie w efektownym stylu przez nokaut kopnięciem na głowę w pierwszej rundzie. Dzięki tej wygranej, „The Motown Phenom” zrehabilitował się po dwóch porażkach z Rafaelem dos Anjos przez poddanie w czwartej rundzie i z Al’em Iaquintą przez jednogłośną decyzję.

Charles Oliveira (28-8 MMA, 16-8 UFC #13 w rankingu UFC wagi lekkiej) jest w o wiele lepszej sytuacji jeśli chodzi o bilans walk, ponieważ ma za sobą serię sześciu zwycięstw. Dwie ostatnie walki Brazylijczyka to wygrane z Jaredem Gordonem przez KO w pierwszej rundzie na gali UFC Fight Night 164 w listopadzie i z Nikiem Lentzem przez TKO w drugiej rundzie. Wcześniejsze zwycięstwa „Do Bronx” to wygrane przez poddania z Davidem Teymurem, Jimem Millerem, Christosem Giagosem i Clayem Guidą.

W pojedynku co-main event w wadze średniej, zobaczymy bardzo interesujący pojedynek między Demianem Maia (28-9 MMA, 22-9 UFC #5 w rankingu UFC wagi półśredniej) a Gilbertem Burnsem (17-3 MMA, 10-3 UFC #12 w rankingu UFC wagi półśredniej)

As Brazylijskiego Jiu Jistu, Demian Maia ma za sobą trzy wygrane walki. W tych pojedynkach pokonał odpowiednio Lymana Good’a przez poddanie w pierwszej rundzie, Anthony’ego Rocco Martina przez większościową decyzję oraz Bena Askrena przez techniczne poddanie w trzeciej rundzie w ostatniej walce na gali UFC Fight Night 162 w październiku.

Gilbert Burns również ma za sobą wygrane walki a dokładnie mówiąc cztery zwycięstwa z rzędu. „Durinho” pokonał kolejno Oliviera Aubin-Merciera przez jednogłośną decyzję, Mike’a Davisa przez poddanie w drugiej rundzie oraz Alexeya Kunchenko i Gunnara Nelsona przez jednogłośne decyzje.

UFC Fight Night 170: Lee vs. Oliveira odbędzie się 14 marca w Ginasio Nilson Nelson w Brasilii w Brazylii.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC Fight Night 170: Lee vs. Oliveira

Data: 14.03.2020
Miejsce: Ginasio Nilson Nelson, Brasilia – Brazylia

Walka wieczoru
155 lbs.: Kevin Lee vs. Charles Oliveira

Co-main event:
170 lbs.: Demian Maia vs. Gilbert Burns

170 lbs.: Elizeu Zaleski dos Santos vs. Alexey Kunchenko
205 lbs.: Johnny Walker vs. Nikita Krylov
125 lbs.: Jussier Formiga vs. Brandon Moreno
135 lbs.: Rani Yahya vs. Enrique Barzola
125 lbs.: Bruno Gustavo da Silva vs. Su Mudaerji
125 lbs.: Maryna Moroz vs. Mayra Bueno Silva
155 lbs.: Francisco Trinaldo vs. John Makdessi
135 lbs.: Veronica Macedo vs. Bea Malecki
115 lbs.: Randa Markos vs. Amanda Ribas

Zapowiedziane walki
155 lbs.: Renato Moicano vs. Damir Hadžović

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *