Oficjalny plakat i karta walk UFC 252: Miocic vs. Cormier 3

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC 252: Miocic vs. Cormier 3, na której dojdzie do pojedynku o tytuł wagi ciężkiej w trylogii między mistrzem Stipe Miocicem a byłym podwójnym mistrzem wagi półciężkiej i ciężkiej Danielem Cormierem.

Stipe Miocic (19-3 MMA, 13-3 UFC) i Daniel Cormier (22-2 MMA, 11-2 UFC) po raz pierwszy walczyli w lipcu 2018 roku na gali UFC 226. Tamtego wieczoru Cormier zakończył rekordową serię obron tytułu wagi ciężkiej przez Miocica i zdobył pas nokautując go w pierwszej rundzie.

Po tamtej walce, Cormier raz bronił tytułu pokonując przez poddanie w drugiej rundzie Derricka Lewisa w listopadzie 2018 roku. Z kolei Miocic od porażki z Cormierem czekał na walkę rewanżową. Po pierwszej walce, DC i Miocic zostali zestawieni w rewanżu na gali UFC 241, która odbyła się w sierpniu tego roku.

W tej drugiej walce między dwoma ciężkimi, Miocic przetrwał kilka trudnych momentów, aby ostatecznie pokonać Cormiera w czwartej rundzie przez TKO.

Teraz bilans walk obydwu zawodników to remis 1-1, więc niezaprzeczalnie należy to rozstrzygnąć w trzecim pojedynku, który wyłoni tego lepszego.

Pojedynek ten jest również szczególny z innego względu, a to przez fakt, że będzie to ostatnia walka w karierze Daniela Cormiera. Były mistrz wagi półciężkiej i ciężkiej zamierzał odejść na emeryturę w marcu, kiedy skończył 40 lat, ale opóźnił te plany, aby rozstrzygnąć rywalizację ze Stipe Miocicem. DC uparcie twierdził, że ta walka będzie jego ostatnią i zapowiedział, że nie opóźni przejścia na emeryturę za żaden inny pojedynek.

W pojedynku co-main event były mistrz wagi ciężkiej Junior dos Santos (21-7 MMA, 15-6 UFC) podejmie Jairzinho Rozenstruika (10-1 MMA, 4-1 UFC).

Dos Santos powróci do rywalizacji po pierwszej w karierze serii dwóch porażek, ostatnie walki Brazylijczyk przegrał przez nokauty z Francisem Ngannou i Curtisem Blaydesem. Wcześniej były mistrz UFC pokonał m.in. Derricka Lewisa i Taia Tuivasę.

Rozenstruik ostatni raz walczył w maju, na UFC 249 zawodnik z Surinamu został w ekspresowym tempie znokautowany przez Ngannou notując pierwszą w karierze porażkę. Wcześniej Jairzinho zanotował passę czterech zwycięstw w UFC pokonując m.in. Alistaira Overeema i Andreia Arlovskiego.

Gala UFC 252: Miocic vs. Cormier 3 odbędzie się 15 sierpnia w UFC APEX w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC 252: Miocic vs. Cormier 3

Data: 15.08.2020
Miejsce: UFC APEX, Las Vegas, Nevada – USA

Karta główna

Walka o tytuł wagi ciężkiej
265 lbs.: Stipe Miocic (c) vs. Daniel Cormier

Co-main event
265 lbs.: Junior Dos Santos vs. Jairzinho Rozenstruik

205 lbs.: Magomed Ankalaev vs. Ion Cutelaba
135 lbs.: Sean O’Malley vs. Marlon Vera
135 lbs.: Pedro Munhoz vs. Frankie Edgar

Karta wstępna
115 lbs.: Livia Renata Souza vs. Ashley Yoder
115 lbs.: Felice Herrig vs. Virna Jandiroba
135 lbs.: Rogerio Bontorin vs. Manel Kape
265 lbs.: Greg Hardy vs. Khalil Rountree

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.