„Wrócę o wiele silniejszy, niż jestem teraz” – Jose Aldo zabrał głos po swojej porażce z Petrem Yanem na UFC 251

Mike Roach/Zuffa LLC/Getty Images

Jose Aldo zmierzył się z Petrem Yanem o wolny tytuł mistrza wagi koguciej na gali UFC 251 na Fight Island i przegrał ten pojedynek w swoim debiucie w tej kategorii wagowej. Były mistrz dywizji piórkowej wydał oświadczenie po tej walce.

Był to porywający pojedynek, w którym obaj zawodnicy mieli swoje mocne momenty. Jednak Yan był w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w późniejszych rundach i ostatecznie mocno rozbił Aldo ciosami w parterze wygrywając pojedynek przez  TKO w piątej rundzie.

To była rozczarowująca porażka dla Jose Aldo, który chciał dołączyć do wąskiego grona zawodników UFC, którzy zdobyli tytuły mistrza w dwóch różnych kategoriach wagowych.

Były mistrz wagi piórkowej umieścił wpis na swoim Instagramie w którym zabrał głos po przegranej walce.

„Dziś obudziłem się myśląc o tym, co wszystkim powiedzieć, a to, co mam do powiedzenia, to że porażka jest częścią sportu, jest częścią mojego życia i tylko ten, kto nie walczy, nie przegrywa. Dałem z siebie wszystko w tej walce, dałem z siebie wszystko, co najlepsze w treningu, dałem z siebie wszystko, nawet w czasach pandemii walczyłem o to, co chciałem, ale niestety nie udało się. ⠀

Nikt bardziej niż ja nie chciał tego pasa, naprawdę chciałem stworzyć historię, ale mój przeciwnik wczoraj zrobił to lepiej i zasłużył na to.”

Jose Aldo kontynuował:

„Jednakże ludzie mają tendencję do idealizowania świata i zapominają, że przegrana bitwy nie czyni cię ofiarą upokorzenia, nie mówiąc już o odrzuceniu tego drugiego. Empatia jest zawsze stawianiem się w sytuacji drugiego człowieka. Wrócę o wiele silniejszy, niż jestem teraz. Jestem wdzięczny mojej drużynie z Nova União, moim przyjaciołom, fanom i rodzinie, której każdego dnia poświęcam to, co najlepsze. Siła i honor na zawsze! Bóg jest z nami 🙏🏽”

Wyświetl ten post na Instagramie.

Hoje acordei pensando no que dizer a todos, e o que tenho a falar é que a derrota faz parte do esporte, faz parte da minha vida e só não perde aquele que não luta. ⠀ Eu dei o meu máximo nessa luta, dei o máximo e o melhor nos treinos, dei o meu máximo na minha alimentação, mesmo em tempos de pandemia eu batalhei pelo o que eu queria, mas infelizmente não deu. ⠀ Ninguém mais do que eu queria muito esse cinturão, queria muito fazer história mas o meu adversário se saiu melhor ontem e ele tem os seus méritos. ⠀ Mas as pessoas tendem a carregar a ideia de um mundo perfeito e esquecem que perder uma batalha não te torna capaz de humilhar e muito menos descartar o outro. ⠀ Empatia é se colocar sempre no lugar do outro. Eu voltarei muito mais forte do que já sou. ⠀ A minha gratidão fica para minha equipe Nova União, aos meus amigos, fãs e minha família a quem dedico o meu melhor todos os dias. ⠀ ⠀ Força e honra sempre! ⠀ Deus é conosco 🙏🏽 📷buda mendes

Post udostępniony przez José Aldo Junior (@josealdojunioroficial)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.