Oficjalny plakat i aktualna karta walk gali UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira zaplanowanej na 30 października, której walką wieczoru będzie pojedynek o pas wagi półciężkiej między mistrzem Janem Błachowiczem a Gloverem Teixeirą.

UFC wróci na Fight Island do Etihad Arena w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na gali UFC 267 wystąpi trzech Polaków; Jan Błachowicz, Marcin Tybura oraz Michał Oleksiejczuk.

W głównej walce wieczoru, mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz (28-8 MMA, 11-5 UFC) stanie do drugiej obrony tytułu w walce z Brazylijczykiem Gloverem Teixeira (32-7 MMA, 15-5 UFC).

Błachowicz jest na fali pięciu zwycięstw. Po wywalczeniu przez TKO zwakowanego pasa w starciu z Dominickiem Reyesem, Jan obronił tytuł w starciu z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą, pokonując go przez decyzję.

Glover Teixeira również ma za sobą pięć zwycięskich pojedynków z czego dwa ostatnie, to wygrane z Anthonym Smithem przez TKO i Thiago Santosem przez poddanie.

Pojedynkiem co-main event będzie walka o tytuł w wadze koguciej pomiędzy mistrzem Aljamainem Sterlingiem (20-3 MMA, 12-3 UFC) a byłym mistrzem Petrem Yanem (15-2 MMA, 7-1 UFC).

Będzie to rewanż za walkę na UFC 259 w marcu. Ich pojedynek o tytuł przyciągnął wiele uwagi – i kontrowersji – ze względu na sposób, w jaki się zakończył. W 4 rundzie, Yan wyprowadził uderzenie kolanem na głowę Sterlinga, gdy ten był już na deskach. W konsekwencji, Rosjanin został zdyskwalifikowany, a Amerykanin został nowym mistrzem.

W wadze ciężkiej Marcin Tybura (22-6, 9-5 UFC, #8 w rankingu wagi ciężkiej) zmierzy się z Alexandrem Volkovem (33-9 MMA, 7-3 UFC, #5 w rankingu wagi ciężkiej). Tybura ma za sobą znakomitą serię pięciu zwycięstw z czego dwie ostatnie walki z Gregiem Hardym i Waltem Harrisem zakończył przez TKO. Volkov po dwóch wygranych przez TKO z Waltem Harrisem i Alistairem Overeemem, przegrał ostatnią walkę z pretendentem do tytułu Cirylem Gane.

Trzecim Polakiem zestawionym na karcie walk jest Michał Oleksiejczuk (15-4 MMA, 3-2 UFC), który zmierzy się z dotychczas niepokonanym Shamilem Gamzatovem (14-0 MMA, 1-0 UFC). Oleksiejczuk po dwóch przegranych przez poddanie z Ovincem Saint Preux i Jimmym Crute, odniósł zwycięstwo w ostatniej walce pokonując przez niejednogłośną decyzję Modestasa Bukauskasa. Niepokonany Gamzatov stoczy swoją drugą walkę w UFC. Rosjanin pokonał w debiucie Klidsona Abreu przez niejednogłośną decyzję, ale od tej walki minęło już sporo czasu, ponieważ odbyła się ona w listopadzie 2019 roku.

Poniżej aktualna karta walk UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira:

UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira

Data: 30.10.2021
Miejsce: Etihad Arena, Fight Island, Abu Zabi – ZEA

Walka o pas wagi półciężkiej
205 lbs.: Jan Błachowicz (c) vs. Glover Teixeira

Walka o pas wagi koguciej
135 lbs.: Aljamain Sterling (c) vs. Petr Yan 2

155 lbs.: Islam Makhachev vs. Rafael dos Anjos
170 lbs.: Li Jingliang vs. Khamzat Chimaev
205 lbs.: Magomed Ankalaev vs. Volkan Oezdemir
265 lbs.: Alexander Volkov vs. Marcin Tybura
115 lbs.: Amanda Ribas vs. Virna Jandiroba
145 lbs.: Ricardo Ramos vs. Zubaira Tukhugov
155 lbs.: Damir Ismagulov vs. Magomed Mustafaev
185 lbs.: Alen Amedovski vs. Hu Yaozong
125 lbs.: Tagir Ulanbekov vs. Allan Nascimento
205 lbs.: Michał Oleksiejczuk vs. Shamil Gamzatov

Zapowiedziane walki
265 lbs.: Walt Harris vs. Tai Tuivasa
145 lbs.: Makwan Amirkhani vs. TBA
185 lbs.: Alessio Di Chirico vs. Albert Duraev

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *