Jose Aldo odrzuca pomysł walki z Dominickiem Cruzem i chce zawalczyć z T.J’em Dillashawem o miano pretendenta numer jeden

Mike Roach/Zuffa LLC/Getty Images

Jose Aldo oznajmił, że nie jest zainteresowany walką z Dominickiem Cruzem. Zamiast tego chce zmierzyć się z T.J’em Dillashawem w walce mającej wyłonić pretendenta do tytułu wagi koguciej.

Po tym jak Jose Aldo pokonał Pedro Munhoza na UFC 265 wielu fanów domagało się walki z „Dominatorem” Dominickiem Cruzem. Obaj panowie byli mistrzami WEC i UFC i łatwo mogło dojść do super walki „mistrz vs. mistrz”, ale nigdy do niej nie doszło. Teraz, gdy obaj zawodnicy rywalizują w wadze koguciej znów pojawiła się taka możliwość, ale okazuje się, że Aldo, nie jest zainteresowany tym starciem.

„Słyszałem kilku reporterów mówiących o tej walce (z Cruzem), ale myślę, że obaj idziemy w różnych kierunkach,” powiedział Aldo w rozmowie z MMAFighting. „On jest bardziej oddany pracy analityka podczas transmisji gal UFC niż własnej karierze. Nie myślę dziś o walce z Dominickiem. Szanuję go, lubię go też za to, że jest jednym z najlepszych mistrzów wagi koguciej, ale w tej chwili zmierzam w kierunku tytułu. Nie ma powodu, dla którego miałbym się zatrzymać i zrobić walkę, która zaprowadzi mnie donikąd. Bardziej prawdopodobna jest dla mnie walka z Robem Fontem niż Dominickiem Cruzem.”

O ile Jose Aldo może nie być zainteresowany walką z Dominickiem Cruzem, o tyle uwielbia ideę zmierzenia się z T.J’em Dillashawem w walce o miano pretendenta numer jeden. Brazylijczyk szuka sposobu na wypracowanie sobie drogi w górę rankingu i uważa, że walka z Dillashawem ma największy sens.

„Chcę się wspinać krok po kroku” – powiedział Aldo. „Być może ugryzłem więcej niż mogłem przeżuć (na początku mojego startu w wadze koguciej), ale to się zdarza, celujesz w duże rzeczy i trafiasz na coś dużego. Ale teraz jest inaczej, idziemy krok po kroku, dostosowując się do dywizji. Po tej świetnej walce, chcę dać kolejny świetny występ do grudnia.

Dillashaw jest w centrum uwagi. Jeśli do walki doszłoby na początku przyszłego roku, też mogę poczekać. Zostawię to „Dede” (trenerowi Andre Pederneirasowi), aby sobie z tym poradził. Chcę walczyć do grudnia lub góra do stycznia. Z kolejną świetną walką i zwycięstwem, możemy zbliżyć się do pasa.”

Czy Dillashaw jest zainteresowany walką z Aldo czy nie, to się dopiero okaże. Niezależnie od tego, następna walka Aldo będzie przeciwko dużemu nazwisku i wysoko notowanemu przeciwnikowi w wadze koguciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *