Oficjalny plakat i aktualna karta walk gali UFC 257: Poirier vs. McGregor 2

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC 257: Poirier vs. McGregor 2, która odbędzie się 23 stycznia na UFC Fight Island w Abu Zabi na której walką wieczoru będzie pojedynek rewanżowy między Conorem McGregorem a Dustinem Poirierem.

Oczekiwane starcie rewanżowe w wadze lekkiej między Conorem McGregorem (22-4 MMA, 10-2 UFC) a Dustinem Poirierem (26-6 MMA, 18-5 UFC) będzie walką wieczoru styczniowej gali. Będzie to drugi pojedynek pomiędzy Poirierem i McGregorem. Obydwaj zawodnicy spotkali się na gali UFC 178 we wrześniu 2014 roku i wówczas McGregor pokonał Poiriera w pierwszej rundzie przez TKO w pierwszej rundzie walki w wadze piórkowej.

„The Notorious” wróci do Oktagonu po rocznej przerwie. W ostatniej walce w styczniu pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Donalda Cerrone. Wcześniej w październiku 2018 roku, Irlandczyk przegrał przez poddanie w czwartej rundzie walkę o pas z mistrzem Khabibem Nurmagomedovem. McGregor zapowiadał, że to będzie jego rok i że zamierza stoczyć kilka walk, ale plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

„Diament” po przegranej z Khabibem Nurmagomedovem przez poddanie w trzeciej rundzie w ubiegłym roku, wrócił do Oktagonu w czerwcu. Poirier pokonał Dana Hookera przez jednogłośną decyzję. Teraz Amerykanin zamierza pomścić swoją porażkę z Irlandczykiem sprzed kilku lat będąc lepszym i bardziej doświadczonym zawodnikiem niż wtedy.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC 257: Poirier vs. McGregor 2

Data: 23.01.2021
Miejsce: UFC Fight Island, Abu Zabi – ZEA

Karta główna

Walka wieczoru
155 lbs.: Dustin Poirier vs. Conor McGregor

125 lbs.: Jessica Eye vs. Joanne Calderwood
205 lbs.: Khalil Rountree Jr vs. Marcin Prachnio
115 lbs.: Marina Rodriguez vs. Amanda Ribas
185 lbs.: Brad Tavares vs. Antônio Carlos Júnior
155 lbs.: Matt Frevola vs. Ottman Azaitar
145 lbs.: Shane Burgos vs. Hakeem Dawodu

Zapowiadane walki
155 lbs.: Dan Hooker vs. Michael Chandler
155 lbs.: Nasrat Haqparast vs. Arman Tsarukyan
135 lbs.: Umar Nurmagomedov vs. Sergey Morozov
125 lbs.: Matheus Nicolau vs. TBD
185 lbs.: Andrew Sanchez vs. Makhmud Muradov

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *