Colby Covington twierdzi, że Jorge Masvidal nie chce z nim walczyć ze względu na styl walki

Chris Unger/Zuffa LLC via Getty Images

Rywalizujący w wadze półśredniej UFC Colby Covington twierdzi, że Jorge Masvidal nie podpisze kontraktu na walkę z nim z powodu „stylistycznie złego zestawienia”.

Colby Covington i Jorge Masvidal byli kiedyś przyjaciółmi i klubowymi kolegami z American Top Team, ale to przeszłość i teraz są zajadłymi wrogami. Ponieważ obydwaj dążą ponownie do pojedynku o tytuł z mistrzem Kamaru Usmanem, prawdopodobnie będą musieli zmierzyć się ze sobą, aby stanąć do walki rewanżowej z Usmanem. Pojawiły się pogłoski mówiące, że UFC chciałoby zestawić Covingtona i Masvidala na początku 2021 roku jako trenerów w The Ultimate Fighter, ale jak dotąd walka nie została zarezerwowana.

Rozmawiając z Submission Radio, Covington potwierdził, że chce walczyć z Masvidalem, ale twierdzi, że „Gamebred” nie będzie z nim walczył ze względu na niekorzystne zestawienie stylistyczne.

„Ostatnim razem, gdy rozmawiałem z nim i Daną, powiedzieli tylko, że muszą namówić Jorge nakłonić go do podpisania kontraktu. Powiedzieli, że to będzie trudne zadanie, bo on nie chce ze mną walczyć, jasne i proste. Powiedział im wprost, że nie podoba mu się ten styl walki. Jesteś w UFC i walczysz z najlepszymi zawodnikami na świecie, twierdzisz, że jesteś najlepszym zawodnikiem na świecie, a nie podoba ci się styl walki? Co to ma być, prawdziwe Divy z Atlanty? Co my robimy? Myślałem, że jesteśmy w Ultimate Fighting Championship, a nie w Ultimate Feelings Championship. Dlatego nigdy nie będzie najlepszym mistrzem. Byłby złamanym, przeciętnym mistrzem.”

Covington jest zapaśnikiem, podczas gdy Masvidal jest w dużej mierze uderzaczem, choć na pewno posiada umiejętności grapplingowe. Ciekawe jaka będzie odpowiedź „Gamebred’a” na te zarzuty Covingtona i czy dojdzie do porozumienia w kwestii tej walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *