Ciryl Gane wskazał na Jairzinho Rozenstruika jako swojego kolejnego rywala

Jeff Bottari / UFC

Świeżo po zwycięstwie przez TKO nad Juniorem dos Santosem na gali UFC 256, zyskujący uznanie w wadze ciężkiej Ciryl Gane mówi, że jest zainteresowany pojedynkiem z Jairzinho Rozenstruikiem.

Ciryl Gane pokonał przed czasem w drugiej rundzie byłego mistrza wagi ciężkiej Juniora dos Santosa, chociaż nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ dos Santos uważa, że cios zadany łokciem uderzył go w tył głowy. Sędziowie nie potraktowali jednak tej akcji jako faul. Gane jest teraz na #7 pozycji w rankingu dywizji ciężkiej i kończy ten niezbyt udany rok tylko jedną walkę, ale za to zakończoną zwycięstwem. Kilka walk wypadło Francuzowi, ale udało mu się w końcu wrócić do Oktagonu i zaznaczyć swoją obecność jako poważny pretendent.

Po walce z dos Santosem, Gane nie chciał nikogo wyzywać do pojedynku. Po trudnym roku, w którym wypadło mu kilka walk, można zrozumieć, dlaczego nie chciał wskazywać na kolejnego przeciwnika. Jednak po głębszym zastanowieniu, Gane wskazał na Jairzinho Rozenstruika. Obydwaj zawodnicy nie mają obecnie zaplanowanej kolejnej walki, a pojedynek z zajmującym #3 miejsce w rankingu Rozenstruikiem ma sens dla Francuza. Obydwaj zawodnicy odnieśli swoje ostatnie zwycięstwa w walkach z JDS.

„To ma sens. On nie ma zaplanowanej walki, więc staraliśmy się to zorganizować na styczeń, jeśli się nie mylę, ale w święta on potrzebuje czasu, więc zobaczymy. Nie wiem kiedy dokładnie, ale myślę, że to będzie ten facet.”

Gane dodał, że nie wydaje mu się, aby walka odbyła się w styczniu, a zamiast tego celuje na którąś galę na Fight Island w marcu. Ponieważ zarówno Gane jak i Rozenstruik chcieliby w 2021 roku walczyć o tytuł mistrza wagi ciężkiej, wydaje się, że jest to zestawienie, które idealnie do siebie pasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *