Odliczanie do UFC Fight Night 109: Alexander Gustafsson vs. Glover Teixeira

UFC zaprezentowało odliczanie do gali UFC Fight Night 109, która odbędzie się w najbliższy weekend 28 maja w Ericsson Globe w Sztokholmie w Szwecji.

Pojedynkiem wieczoru tej gali będzie walka w wadze półciężkiej między sklasyfikowanym na #1 miejscu w rankingu UFC Alexandrem Gustafssonem (17-4 MMA, 9-4 UFC) i zajmującym #2 miejsce Gloverem Teixeira (26-5 MMA, 9-3 UFC).

Alexander Gustafsson miał za sobą dwie walki o mistrzowski pas z Jonem Jonesem na UFC 165 i Danielem Cormierem na UFC 192, ale obydwa te pojedynki przegrał. W ostatnich trzech walkach Gustafsson przegrał z Anthonym Johnsonem i Danielem Cormierem natomiast ostatni pojedynek wygrał z Janem Błachowiczem.

Glover Teixeira stoczył jedną walkę o pas z Jonem Jonesem przygrywając ją na gali UFC 172. W ostatnich walkach jego bilans jest lepszy od Szweda, ponieważ na pięć ostatnich walk przegrał tylko jedną z Anthonym Johnsonem, a zwyciężał z Ovincem Saint-Preux, Patrickiem Cumminsem, Rashadem Evansem i w ostatniej walce z Jaredem Cannonierem.

Zwycięzca tego pojedynku zostanie pretendentem do pojedynku o pas wagi półciężkiej i najprawdopodobniej zmierzy się ze zwycięzcą walki między mistrzem Danielem Cormierem i Jonem Jonesem, którzy zawalczą na gali UFC 214.

Poniżej darmowa walka Glovera Teixeiry z Ryanem Baderem na UFC Fight Night 28 z września 2013 roku oraz pojedynek Alexandra Gustafssona z Jimim Manuwa na UFC Fight Night 37 z marca 2014 roku.


One thought on “Odliczanie do UFC Fight Night 109: Alexander Gustafsson vs. Glover Teixeira

  1. Cała gala jest interesująca, jednak ja najbardziej czekam na walkę Helda. chłopak ma ogromny potencjał i wierzę w to, że zdeklasuje rywalka. Fajnie, że miał okazja trenować w stanach i że tacy sponsorzy jak Matrix Media stoją za nim murem Trzymam kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *