Al Iaquinta krytykuje Sage’a Nurthcutta za odrzucenie walki i typuje Tony’ego Fergusona na kolejnego rywala

mmajunkie.com

Al Iaquinta chce szybko stoczyć kolejną walkę, ale będzie musiał zapomnieć o pojedynku z Sagem Northcuttem z którym chciał się zmierzyć w lipcu.

Al Iaquinta ma za sobą serię pięciu zwycięstw z rzędu z Rodrigo Damm’em, Rossem Pearsonem, Joe Lauzonem, Jorge Masvidalem oraz w ostatniej walce z Diego Sanchezem, którego Iaquinta znokautował w pierwszej rundzie. Po walce z Sanchezem zrobiło się głośno o Al’u Iaquinta ze względu na to, że zawodnik wagi lekkiej zaczął mocno krytykować UFC i Reeboka po tym jak nie dostał bonusu z występ wieczoru.

Jednym z zawodników z jakim Iaquinta chciał się zmierzyć w kolejnej walce miał być Sage Northcutt, który od początku swojej kariery w UFC otrzymywał duże wsparcie od organizacji. Walka ta miałaby się odbyć w lipcu na gali UFC on FOX 25, ale Northcutt nie przyjął tej walki, ponieważ miał przejść zabieg usunięcia migdałów.

— Niech wszyscy zmówią modlitwę za pomyślne usunięcie migdałów Sage’a Northcutta.

— To dlatego nie chce walczyć ze mną 22 lipca na Long Island.

W związku z tym, że do tej walki na pewno nie dojdzie, Al Iaquinta mierzy w innego przeciwnika i mierzy bardzo wysoko bo w samego pretendenta do tytułu Tony’ego Fergusona.

— Muszę po prostu zlać Tony’ego Fergusona.

El Cucuy ma za sobą znakomitą serię dziewięciu zwycięstw z rzędu po ostatniej wygranej z byłym mistrzem Rafaelem dos Anjos. Ferguson miał w marcu zaplanowaną walkę na UFC 209 z Khabibem Nurmagomedovem, której stawką miał być tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej. Niestety do walki nie doszło, ponieważ Rosjanin wypadł z pojedynku ze względu na zatrucie pokarmowe.

Ferguson był niedawno zestawiany do walki z Natem Diazem na galę UFC 213, ale do walki tej nie dojdzie, ponieważ Diaz nie doszedł do porozumienia z UFC w kwestiach finansowych.

Trzeba jednak przyznać, że pojedynek Al’a Iaquinty z Tonym Fergusonem byłby bardzo interesującym zestawieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *