Oczekiwanie na odpowiednią walkę, to plan Justina Gaethje

Josh Hedges/Zuffa LLC via Getty Images

W miarę jak porządkuje się czołówka wagi lekkiej UFC, Justin Gaethje oczekuje na odpowiednią walkę.

Jak poinformował jego menadżer Ali Abdelaziz, negocjacje pomiędzy Justinem Gaethje (22-3 MMA, 5-3 UFC) a organizacją nie natrafiły na przeszkodę. Wszystko jest kwestią czasu, co na razie oznacza czekanie na najlepszą potencjalną okazję, która się pojawi.

„Nie sądzę, żeby to były teraz (problemy) biznesowe” – powiedział Abdelaziz. „Myślę, że po prostu muszę dostać odpowiednią walkę. Widzę, że wielu ludzi rzuca mu wyzywania. Nie możesz po prostu być z dala od dywizji lekkiej przez sześć lat, a potem wrócić i spróbować walczyć z gościem nr 2. Musisz na to zapracować.”

Abdelaziz uważa Gaethje jako najlepszego aktywnego lekkiego na świecie w tej chwili. Pomimo tej deklaracji, Abdelaziz rozumie jednak dlaczego UFC zdecydowało się zrezygnować z omawianego pojedynku Gaethje vs. Michael Chandler, aby zestawić tego drugiego z Charlesem Oliveirą o wakujący tytuł w wadze 155 funtów 15 maja na UFC 262.

„Słuchaj, Justin miał walczyć z Michaelem Chandlerem. Taka była rozmowa. Dowiedzieliśmy się, że Chandler zawalczy z Oliveirą i ja to rozumiem. UFC chce mistrza, który nigdy nie przegrał z Khabibem (Nurmagomedovem). Jeśli facet, który przegrał z Khabibem, staje się mistrzem… potrzebujesz więcej czasu, aby ludzie zapomnieli o Khabibie, prawda? Zrobili ten ruch, a ja to rozumiem”.

Chandler nie był jedynym zawodnikiem omawianym jako następny przeciwnik Gaethje. Pojawiało się również nazwisko Conora McGregora, ale do walki nie doszło. Niezależnie od tego, z kim Gaethje zmierzy się w następnej walce, Abdelaziz docenia jego szanse.

„To nigdy nie było pewne na 100 procent, że zawalczy z Mike’m Chandlerem, ale było to wspomniane. Było też wspomniane o Conorze McGregorze. Wiem, że Conor nigdy nie walczyłby z Justinem, bo uważam, że Justin stylistycznie jest najgorszym zestawieniem. Naprawdę wierzę, że Justin Gaethje będzie mistrzem UFC”.

32-letni Gaethje ostatnio walczył w pojedynku o tytuł przeciwko Khabibowi Nurmagomedovowi na UFC 252 we wrześniu ubiegłego roku. Został poddany w 2 rundzie. Przed przegraną, Gaethje wygrał cztery walki z rzędu z Jamesem Vickiem, Edsonem Barbozą, Donaldem Cerrone i Tonym Fergusonem w drodze do swojej szansy na zdobycie tytułu. Wszystkie pięć zwycięstw Gaethje w UFC zakończyło się skończeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.