Khamzat Chimaev wznowił treningi przygotowujące go do powrotu do Oktagonu

Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Khamzat Chimaev pracuje nad powrotem do Oktagonu o czym informuje jego menadżer Ali Abdelaziz.

Komplikacje związane z COVID-19 wstrzymały karierę Khamzata Chimaeva, który musiał zrezygnować z dwóch walk z Leonem Edwardsem w grudniu i marcu.  Według menadżera Chimaeva, Ali Abdelaziza z Dominance MMA, znakomicie zapowiadający się zawodnik wagi półśredniej niedawno wznowił treningi.

„Miał zabieg. Właściwie jego pierwszy dzień treningów był trzy dni temu. On wraca z zemstą, człowieku. On ma wiele do udowodnienia. To on był gościem, który był zawodnikiem walk wieczoru. Zgadnij co? COVID rządzi teraz światem, i COVID go dopadł. Widzisz Alexandra (Volkanovskiego), mistrza wagi piórkowej (UFC). Mam nadzieję, że nic mu nie jest. Miał z tym trochę problemów. Khamzat miał z tym trochę problemów. Teraz jest w 100 procentach zdrowy. Wraca do treningów w tym tygodniu lub w zeszłym tygodniu”.

Chimaev (9-0 MMA, 3-0 UFC) nie walczył od września zeszłego roku, ponieważ był w szpitalu z powodu COVID. Ale teraz, gdy jego stan zdrowia się poprawia, Abdelaziz spodziewa się powrotu w lecie i poinformował o tym UFC.

„Zobaczymy go pod koniec lipca lub sierpnia. Nawet Dana (White) pytał mnie o to któregoś dnia. Powiedziałem mu, że pod koniec lipca lub w sierpniu będzie walczył. Powiedziałem też Seanowi (Shelby’emu). Realistycznie rzecz biorąc, myślę, że nadszedł czas, aby trochę zwolnić, ale myślę, że on zamierza zrobić głośny powrót. Będzie się dalej wspinał po szczeblach dywizji. Jest wyjątkowym talentem. Wierzę, że jest supergwiazdą, która dopiero się tworzy. Wszyscy się o tym przekonamy. Każdy kto rozumie MMA zrozumie co wnosi do tego sportu Khamzat. Jest jak jest i musimy iść dalej. Choroba nie może tego kontrolować.”

26-letni Chimaev pojawił się na scenie UFC w 2020 roku zdobywając dwa szybkie zwycięstwa przed czasem w ciągu zaledwie 10 dni. Powrócił we wrześniu i dołożył trzecie zwycięstwo po dewastującym 17-sekundowym nokaucie w walce z Geraldem Meerschaertem. Wszystkie dziewięć zawodowych walk Chimaeva zakończyło się zwycięstwami przed czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.