Nieoficjalnie rewanż o pas wagi muszej Deiveson Figueiredo vs Brandon Moreno 2 odbędzie się w czerwcu

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Po zeszłorocznym kapitalnym starciu o tytuł wagi muszej UFC między mistrzem Deivesonem Figueiredo a Brandonem Moreno, obydwaj zawodnicy zmierzą się w rewanżowym pojedynku, którego datę właśnie poznaliśmy.

Panujący mistrz kategorii 125 funtów Figueiredo (20-1-1 MMA, 9-1-1 UFC) zmierzy się z Moreno (18-5-2 MMA, 6-2-2 UFC) 12 czerwca na gali, która nie ma jeszcze ogłoszonej nazwy, miejscówki i lokalizacji.

Dwie osoby posiadające wiedzę na ten temat potwierdziły w rozmowie z MMA Junkie to zestawienie, ale prosiły o zachowanie anonimowości, ponieważ organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu. ESPN podało informację jako pierwsze.

Po zdobyciu wakującego tytułu w wadze muszej przez poddanie Josepha Benavideza w lipcu, Figueiredo zaliczył swoją pierwszą udaną obronę tytułu, gdy szybko poddał Alexa Pereza na UFC 255. Następnie, po trzytygodniowej przerwie, zmierzył się z Moreno na UFC 256, co okazało się jedną z najlepszych walk roku.

Figueiredo i Moreno walczyli do większościowego remisu w walce, w której Moreno był w stanie przyjmować najlepsze ciosy Figueiredo i odpłacać się równie mocnymi uderzeniami w 25-minutowej walce. Odjęcie punktów za nieumyślne uderzenie w krocze w 3 rundzie kosztowało Figueiredo wygraną na kartach sędziowskich, ale remis zapewnił Brazylijczykowi utrzymanie tytułu. Teraz obydwaj zawodnicy zmierzą się ponownie, aby dokonać ostatecznego rozstrzygnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *