Tony Ferguson rozpoczął współpracę ze znanym trenerem boksu Freddie Roachem

Tony Ferguson Twitter

Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC Tony Ferguson rozpoczął współpracę z uznanym trenerem boksu Freddie Roachem, przygotowując się do swojego kolejnego występu w Oktagonie.

Tony Ferguson (25-5) ma obecnie po raz pierwszej w swojej karierze dwie przegrane walki. W ostatnim starciu na grudniowej gali UFC 256, „El Cucuy” przegrał przez jednogłośną decyzję z zyskującym na popularności pretendentem do tytułu wagi lekkiej Charlesem Oliveirą.

Zanim został wypunktowany przez „Do Bronxa”, Ferguson przegrał przez TKO z Justinem Gaethje na UFC 249, próbując odzyskać tymczasowy tytuł wagi lekkiej.

Tony Ferguson, chcąc wrócić na właściwe tory, zwrócił się do legendarnego trenera boksu Freddiego Roacha. Roach, który jest wieloletnim trenerem bokserskim Manny’ego Pacquiao, umieścił na Twitterze wpis w którym ogłosił, że teraz pracuje z „El Cucuy”.

„Świetny pierwszy dzień, Champ!@TonyFergusonXT @ufc @danawhite @WildCardBoxing1″

Tony odwzajemnił wpis umieszczając wpis z tym samym zdjęciem i dziękując nowemu trenerowi.

Ferguson przed ostatnim trudnym okresem, miał niesamowitą passę dwunastu zwycięstw. W tym okresie „El Cucuy” zwyciężał przed czasem z takimi zawodnikami jak Edson Barboza, Kevin Lee, Anthony Pettis czy Donald Cerrone.

Poza ogłoszeniem, że będzie teraz trenował Fergusona, Freddie Roach odniósł się również ostatnio na temat potencjalnego pojedynku bokserskiego pomiędzy jego gwiazdorskim wychowankiem Mannym Pacquiao a byłym podwójnym mistrzem UFC Conorem McGregorem.

„Jeśli to prawda, Manny Pacquiao będzie miał łatwiej z tobą Conorze McGregor niż kiedy walczył z Ricky Hattonem.”

McGregor wcześniej stwierdził, że wykorzystuje swój rewanż z Dustinem Poirierem jako walkę „rozgrzewkową” pod pojedynek z Mannym Pacquiao. Niestety dla Irlandczyka, jego rewanż z „Diamentem” nie poszedł zgodnie z planem, gdyż przegrał przez TKO w drugiej rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *