Ciryl Gane o błyskawicznym progresie w karierze MMA po zaledwie trzech latach

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC

Ciryl Gane chłonie każdą chwilę przed walką wieczoru z Jairzinho Rozenstruikiem na gali UFC Fight Night 186 i cieszy się z szybkiego postępu swojej kariery.

Sobotnia gala jest pierwszą, w której Gane bierze udział jako bohater walki wieczoru, a potrzebował na to zaledwie czterech występów w Oktagonie, aby znaleźć się w czołówce. Jest tutaj – i cieszy się tym.

„Jestem naprawdę podekscytowany” – powiedział Gane dziennikarzom na konferencji prasowej w środę. „I wiecie co? Mieć swoją twarz na plakacie, to jest naprawdę szalone. Jestem naprawdę szczęśliwy.”

Komfortowe poczucie Gane na dużej scenie może wynikać z tego, że zna uczucie bycia „niedoświadczonym” zawodnikiem. Minęły dopiero trzy lata odkąd Gane (7-0 MMA, 4-0 UFC) rozpoczął swoją przygodę z MMA. Siedem walk później walczy z innym czołowym pretendentem, Rozenstruikiem (11-1 MMA, 5-1 UFC), pukając do drzwi walki o tytuł wagi ciężkiej. „Duże kroki w górę” to wszystko, co zna.

„Mam tylko trzy lata kariery w MMA. Wcześniej miałem tylko trzy lata w Muay Thai. Za każdym razem w mojej karierze mój postęp wygląda tak: bum, bum, bum, bum, bum, bum. Widzieliście moją ostatnią walkę, (dostałem) Juniora Dos Santosa – bum. Po Juniorze Dos Santosie, (dostałem) nr 3 Jairzinho – bum. Za każdym razem w mojej karierze jest tak samo. Więc nie, nie przeszkadza mi to.”

Zarówno Gane jak i Rozenstruik zawalczą na UFC Fight Night 186 po zwycięstwach przez TKO w drugiej rundzie nad byłym mistrzem wagi ciężkiej Juniorem Dos Santosem. Gane, choć nie ogląda zbyt wielu swoich walk na powtórkach, uważa, że jego występ w walce z JDS był o poziom lepszy od występu Rozenstruika.

Gdy w sobotę spotkają się w klatce, Rozenstruik również uważa, że będzie o krok przed nim. Zwycięstwo może dać mu szansę na walkę o tytuł z czołówką mocno obsadzonej i nieco wstrzymywanej przez Jona Jonesa dywizji ciężkiej.

„W tej dywizji jest już wielu ludzi” – powiedział Gane. „Tak, trochę szkoda. Jeśli wygram w ten weekend, myślę, że ta walka umieści mnie w dyskusji o pretendentach do tytułu”.

Gala UFC Fight Night 186 odbędzie się w sobotę w UFC Apex w Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *