Nieoficjalnie były mistrz GLORY Gokhan Saki nowym zawodnikiem UFC

funx.nl

Według nieoficjalnych informacji wynika, że były mistrz organizacji GLORY Gokhan Saki podpisał kontrakt z UFC na cztery walki.

Informację taką podał komentator ONE Championship i dziennikarz MMA z Dubaju Ali Mokdad. Jest to dość wiarygodne źródło zważywszy na to, że Gokhan Saki przebywa aktualnie w Dubaju i obaj mieli okazję się spotkać i potrenować. Mokdad umieścił na swoim Twitterze wpis informujący o podpisaniu przez Sakiego kontraktu z UFC, ale niedługo potem go usunął. W internecie nic jednak nie ginie i zachowały się zapisy tego tweeta.

— Turecki Tyson Gokhan Saki oficjalnie podpisał kontrakt z UFC na 4 walki. Więcej informacji jeszcze dzisiaj.

Turkish Tyson @gokhantherebel has officially signed a 4-fight contract with @ufc. More news to come from them today. #youhearditherefirst

— Ali Mokdad (@mmaranter) May 10, 2017

W ostatnim czasie było cicho o Gokhanie Saki, którego ostatni raz w akcji widzielismy w kwietniu 2015 roku na gali GFC Fight Series 3 w Dubaju. Pokonał wówczas przez decyzję Sebastiana Ciobanu. Wcześniej w kwietniu 2014 roku stoczył ostatnią walkę dla GLORY wygrywając finał turnieju wagi półciężkiej pokonując przez TKO (kontuzja) Tyrone’a Sponga na gali GLORY 15 w Stambule. Przeskakujący między kategoriami półciężką i ciężką Saki rozstał się z GLORY ze względu na problemy w negocjacjach nad kontraktem.

Gokhan Saki 33 l. (83-12-0, 1 NC)  jest jedną z największych legend Kickboxingu, której zawodowa kariera rozpoczęła się w 2000 roku. Saki ma na koncie krajowe (holenderskie), europejskie i światowe tytuły mistrzowskie w Muay Thai oraz tytuły mistrzowskie w kilku turniejach K-1 Grand Prix. Wygrywał pojedynki z takimi zawodnikami jak Ray Sefo, Tyrone Spong, Melvin Manhoef, czy Daniel Ghita.

Jeśli chodzi o MMA, to Saki stoczył jedną walkę w tej formule w 2004 roku na gali CFC 1 – Cage Carnage  jednak przegrał ją przez TKO z Anglikiem Jamesem Zikicem.

Co do jego potencjalnej walki w UFC o ile informacja się potwierdzi, to nie wiadomo jeszcze w jakiej kategorii wagowej miałby zawalczyć. Może to być jednak ciekawa kwestia, ponieważ na wagę ciężką byłby prawdopodobnie zbyt mały i można się zastanawiać, czy w dywizji półciężkiej też mógłby mieć problem z większymi rywalami.

Do niedawna Saki trenował w Blackzilians i od 2012 roku jest niemal cały czas związany z Mike’s Gym Mike’a Passeniera, ale aktualnie trenuje w TKMMA w Dubaju wraz z Tam Khanem — pionierem MMA w tym kraju.

One thought on “Nieoficjalnie były mistrz GLORY Gokhan Saki nowym zawodnikiem UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *