MMA TV

Oglądaj filmy na Fight24 Video!

1. Wstęp

Na początku chcieliśmy zaznaczyć, że najlepszym, sprawiającym najmniej problemów spodobem oglądania międzynarodowych gal MMA czy K-1 jest PPV. Większe organizacje oferują tą usługę w cenie wynoszącej mniej więcej 50 złotych. Płatność odbywa się z reguły przez PayPal. Uiszczamy ją w dolarach lub innej walucie, w zależności od tego z jakiego kraju pochodzi dana organizacja, lub też gdzie odbywa się gala. Za wykupienie PPV dostajemy bezproblemową transmisję bez opóźnień w wysokiej jakości. Dodam jeszcze, że wszystkie potrzebne linki znajdziecie w punkcie czwartym.

2. Jak oglądać gale?
Są na to dwa podstawowe sposoby. Pierwszy to strona internetowa Justin.tv, za pośrednictwem której, posiadając zaktualizowanego Flash Playera możemy całkowicie za darmo oglądać czy to gale MMA, czy inne wydarzenia sportowe, jak na przykład mecze piłkarskie. Drugi sposób to odpowiedni program. Aktualnie wśród internautów prym wiodą dwa takie programy: Sopcast i TVU Player. Osobiście polecam ten pierwszy, choć TVU Player w niczym Sopcastowi nie ustępuje. Kwestia przyzwyczajenia.

Na szczęście dla nas wszystkich pewna grupa ludzi wpadła na pomysł założenia strony, która łączy w sobie oba te sposoby. Jest nią MMA-TV. Ten portal oferuje wszystko, czego potrzebujemy żeby oglądać wybraną galę. Oczywiście strona ta nie transmituje każdego możliwego wydarzenia MMA, głównie te największe, jak Sengoku, Strikeforce czy UFC. Jeśli MMA-TV nie transmituje gali, która Cię interesuje, po prostu poszukaj jej czy to przy pomocy Sopcasta lub TVU Playera, czy Justin.tv.

2.1 Rejestracja na MMA-TV
Aby móc korzystać z dobrodziejstw tej strony, musisz się na niej najpierw zarejestrować. To oczywiście darmowe. W celu założenia konta po prostu wejdź na stronę. Klikamy przeycisk Register, a potem uzupełniamy wymagany formularz. Klikamy submit.

2.2 Oglądanie gal
Po udanej rejestracji, którą być może będziesz musiał potwierdzić e-mailowo (klikając na link w wiadomości, którą MMA-TV wyśle do Ciebie automatycznie), logujemy się na swoje nowe konto (poprzez stronę MMA-TV oczywiście). Mamy już dostęp do wszystkich podstawowych opcji portalu.

Następnym krokiem jest ściągnięcie jednego z w/w programów. Albo po prostu obu. Bezpośrednie linki do nich znajdziesz w punkcie czwartym. Po udanej instalacji możemy już oglądać gale. W tym celu po prostu odpalamy zainstalowany program i wpisujemy w nim odpowiedni numer kanału: 24267 dla sopcasta i 79482 dla TVU Playera. Programy są na tyle przejrzyste, że nie powinieneś mieć problemów z odszukaniem okienka, do którego trzeba owy numer wpisać. Możesz to zrobić także na nieco inny sposób. Po włączeniu strony MMA-TV i zalogowaniu się, kliknij w zakładkę „TV” w górnej części strony. Teraz na jej środku pojawiły się dwie tabele. Ta po lewej odpowiedzialna jest za Sopcasta, ta po prawej za TVU. Aby włączyć kanał MMA-TV wystarczy kliknąć „Load Channel <tutaj numer>” w tabeli programu, z którego korzystamy. Aby oglądać gale przez stronę za pośrednictwem MMA-TV na serwerze Justin.tv, na stronie głównej tego pierwszego portalu klikamy po prostu na obrazek Justin.tv – Click To Watch. Automatycznie otworzy nam się strona z najnowszym kanałem.

2.3 Pozostałe opcje MMA-TV
Głównym zamysłem tej strony jest oczywiście oglądanie gal, a żeby było ono możliwie jak najprzyjemniejsze i przyjazne użytkownikowi, redakcja serwisu postanowiła oddać nam do dyspozycji kilka innych, przydatnych zakładek.

Oprócz Main (strona główna) i opisanej wyżej TV, bardzo przydatna bywa także zakładka Events. Po kliknięciu pokazuje nam się aktualna ramówka MMA-TV, czyli po prostu program, który kanały tego portalu będą w najbliższych dniach odtwarzały. Po kliknięciu na daną galę pokaże nam się czas, który pozostał do jej rozpoczęcia. Ponadto bardzo przydatny jest link „Local Time”, za pomocą którego możemy sprawdzić o której godzinie gala odbędzie się w czasie warszawskim.

3. Najczęstsze Pytania

Czy mogę w jakiś sposób poprawić jakość streamu oglądanej gali?
Jedyną możliwością jest wykupienie konta premium na MMA-TV.

Po co mi aż dwa programy do oglądania gal?
Każdy z nich swoją transmisję opiera na innym kanale, więc jeśli na przykład kanał Sopcasta padnie, będziesz mógł szybko przerzucić się na ten drugi, odtwarzany przez TVU Player. Tak samo rzecz ma się do kanału Justin.tv, który także ma tendencje do zawieszania się. Najlepiej jest więc posiadać wszystkie trzy źródła transmisji.

4. Linki
Sopcast
TVU Player
MMA-TV
Justin.TV