Mistrz WSOF Marlon Moraes o potencjalnym przejściu do UFC: „Zapłaćcie mi dobrze i mogę walczyć”

Foto: Dave Mandel

Mistrz wagi koguciej WSOF Marlon Moraes rozmawiał o potencjalnym przejściu do UFC oraz chwalił walki T.J’a Dillashawa i Dominicka Cruza z Codym Garbrandtem.

Niepokonany w organizacji WSOF mistrz dywizji koguciej Marlon Moraes (18-4-1) kontynuuje swoją dominację w organizacji i na ostatniej gali WSOF 34 dołożył kolejne zwycięstwo po tym jak jego przeciwnik Josenaldo Silva doznał kontuzji kolana w pierwszej rundzie. Była to już piąta udana obrona tytułu mistrzowskiego przez Marlona.

W rozmowie z Phoenix Carnevale zaraz po zakończonej gali, Marlon Moraes został zapytany o to jaka byłaby jego reakcja gdyby otrzymał propozycję przejścia do UFC. Należy dodać, że Moraes podpisał niedawno nowy, długoterminowy kontrakt z organizacją World Series of Fighting. Odpowiedź Marlona była jednak bardzo prosta i krótka.

„Zapłaćcie mi dobrze i mogę walczyć.”

Moraes powiedział jeszcze, że w razie czego, UFC będzie wiedziało jak się z nim skontaktować w sprawie negocjacji.

„Oni znają mój numer i znają numer do mojego menadżera. Muszą po prostu zadzwonić i złożyć propozycję. Jeżeli mi się spodoba, to przejdę tam.”

28-latek jest jednym z najlepszych zawodników dywizji 135 funtów, który nie walczy w UFC. On sam jednak oglądał pojedynki na gali UFC 207 dzień przed swoją walką i bardzo pochwalił zawodników wagi koguciej walczących na tej gali.

„Jestem bardzo zaskoczony tym na jakim poziomie jest teraz MMA. Byłem zaskoczony tym jak dobry był T.J. Dillashaw i Cody Garbrandt w walce z Dominickiem Cruzem i jak dobra była ich walka. Nawet mój trener[Anderson Franca] był zaskoczony. Rozmawialiśmy o tych walkach i mówiliśmy — kurcze, te walki są dobre, ci goście są dobrzy — ale ja jestem na tym samym poziomie.”

Moraes uważa też, że nowy mistrz wagi koguciej UFC Cody Garbrandt pokona T.J’a Dillashawa  w walce, która ma być kolejnym pojedynkiem o pas.

„Myślę, że jego boks jest dobry. Widzę go teraz jako zawodnika nieco lepszego od Dillashawa.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *